"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Eelarvelaenu raha läheb teede ehitamiseks (0)
01. detsember 2008

Tallinna linnavalitsus otsustas võtta tänavuse linnaeelarvega investeeringute katteks ette nähtud 500 miljoni krooni suuruse eelarvelaenu Euroopa Investeerimispangast (EIB).
Tallinna finantsdirektori Katrin Kendra sõnul pakkus EIB teistest pankadest palju väiksemat laenumarginaali. “Laenuvõtmisprotsessi alustasime juba aprillis,” ütles Kendra. “Esitasime laenutaotluse 14 rahvusvahelisele finantsasutusele, omapoolse pakkumise esitas neist neli. Paralleelselt alustasime läbirääkimisi ka EIBga, sest nende poolt pakutud marginaal oli kordi väiksem, seega on tegemist väga soodsa laenuga.”
Kendra sõnul erineb EIB teistest võlausaldajatest ka selle poolest, et annab laenu projektipõhiselt, st konkreetsete objektide jaoks. “Vastavalt sõlmitavale laenulepingule on see raha ette nähtud üheksa tee-ehitusobjekti rahastamiseks, EIB laenu arvelt kaetakse 50% kuludest,” ütles Kendra. “Kõik need objektid peavad olema realiseeritud hiljemalt 2010. aasta lõpuks.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.