"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Kahe lasteaia valmimisega lisandub 180 lasteaiakohta (0)
01. detsember 2008

Detsembris valmib Tallinnas kaks uut lasteaeda – Nõmmel Kasekese ja Pirital Padriku lasteaed. Uute lasteaedadega saab Tallinn juurde 180 lasteaiakohta.
Nurgakivid kahele peagi avatavale lasteaiale pandi kevadel, aasta lõpus toimub mõlemas lasteaias pidulik avamistseremoonia. Päris lasteaiategevus läheb lahti aga 2009. aasta alguses. Lasteaiahoonete ehitusmaksumuseks on mõlemal puhul 30 miljonit krooni, kusjuures summa sisaldab ka mööbli, sisseseadete ja järelevalvete maksumust.
Tallinna abilinnapea Kaia Jäppinen märkis, et loodetavasti leevendavad kohe valmivad lasteaiad just Nõmme ja Pirita linnaosade lapsevanemate probleeme – just seal on piirkondade kiire arengu tõttu nõudlus lasteaiakohtade järele kõige suurem. “Tallinna linna eesmärk on, et iga linnaelanik saaks oma koolieelsele lapsele soovi korral lasteaiakoha,” nentis Jäppinen. “Praeguseks on seis selline, et linn on suutnud tagada võimaluse käia munitsipaallasteasutuses kõigile kolme- kuni seitsmeaastastele lastele, kelle elukoht on linna haldusterritooriumil.”
2006. aastal võttis linnavolikogu vastu Tallinna programmi “Lasteaiakoht igale lapsele”. Programmi käivitamisest kuni eelmise, 2007. aasta lõpuni sai pealinn juurde ligi 970, tänavu 780 uut sõime- ja lasteaiakohta. Uued rühmad avati tänavu Haabersti, Mustamäe, Kristiine ja Lasnamäe linnaosades. Järgmiseks aastaks plaanitakse juurde luua umbes 590 uut kohta.
Alustatakse uute lasteaiahoonete ehitamisega Pirita Kose lasteaia juurde ja Rännaku puiesteele ning Tallinna Asunduse lasteaia tervikrenoveerimist. Alustatakse ka projekteerimist Õismäe tee 24 lasteaia taasavamiseks – 6rühmaline lasteaed valmib septembris 2009. Ühtlasi renoveeritakse Rõõmutarekese lasteaia kõrvalhoone lisarühma avamiseks.
2008. aastal elab Tallinnas 27 159 1-6aastast last, neist 75% käib Tallinna munitsipaallasteasutustes – sõimerühmades käib 4024 last, aiarühmades 15 108 last ja 549 last käib erirühmades. 2008. aastaks on kohasoovijate nimekirjas veel 977 sõimeealist last, kuid arvestades praktikat, moodustavad umbes 60% need lapsed, kellele soovitakse kohta alles järgmiseks või ülejärgmiseks aastaks. Seega sõimekoha ootel on sel aastal veel umbes 390 1-3aastast last.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.