"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
MAAILMAST: Karmimad meetmed “jänestele” (0)
01. detsember 2008

Stockholmi ühistranspordil jääb saamata igal aastal umbes 200 miljonit Rootsi krooni, kuna paljud sõidavad ilma piletita. Nüüd tehakse metroosse piletita sisenemine raskemaks.
Praegusel hetkel on väga lihtne kehtetu piletiga metroosse siseneda. Probleem on teravnenud, kuna piletid on kallimaks läinud. Samuti kontrollitakse metroo sees vähe. Mõned populaarsed kodulehed õpetavad inimestele, kuidas ühistranspordiga tasuta sõita ja kuidas käituda, kui jäädakse piletita sõiduga vahele.
Olukorra parandamiseks on paigaldatud juba uued tõkkepuud, mida on raskem ületada ilma kehtiva piletita. Peaaegu kahe meetri kõrgused klaasseinad, mis avanevad, kui sisestada automaati kehtiv pilet, teeb tasuta sõitmise keerulisemaks. Kesk-parem koalitsioon Stockholmis on otsustanud võtta need automaadid kasutusele kõikides jaamades.
Rohelised aga tahavad kõik tõkkepuud üldse ära võtta ja panna asemele rohkem piletiautomaate ja suurendada kontrolli metroo sees.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.