"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Maamõõdu­register (0)
01. detsember 2008

Registri eesmärgiks on kõikide linnas tehtavate mõõdistustööde salvestamine ühtsesse andmebaasi, mis võimaldab neid laiemalt kasutada, vältides mõõdistustööde dubleerimist. Tallinna geodeetiliste mõõdistustööde registri asutamisega pannakse alus infosüsteemi väljaarendamisele geodeetiliste uurimis- ja mõõdistustööde andmete kogumiseks, haldamiseks, analüüsimiseks ja kasutamiseks, ütles abilinnapea Taavi Aas.
Geodeetiliste mõõdistustööde registri eest hakkab hoolt kandma Tallinna Linnaplaneerimise Amet. Geodeetiliste mõõdistustööde register integreeritakse Tallinna ruumiandmete registriga. Ametnikel ja muudel isikutel võimaldatakse kasutada andmeid tulenevalt nende tööülesannetest või põhjendatud vajadustest, tagades kasutajatele kõige värskema geodeetiliste mõõdistusandmete kättesaadavuse. Andmeid esitavad registrisse maamõõtjad, kellel on majandustegevuse registris kehtiv ehitusuuringute ja ehitusgeodeetiliste tööde tegemise registreering. Register peab võimaldama geodeetiliste mõõdistusandmete vahetamist teiste linna ning riigi andmekogudega.
Linnavalitsus esitab linnavolikogule Tallinna geodeetiliste mõõdistustööde registri asutamise otsuse eelnõu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.