"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Riigi krediidireiting langes, Tallinna reiting jätkuvalt hea (0)
01. detsember 2008

Reitinguagentuur Moody’s kinnitas Tallinna linna krediidireitingu senisel tasemel, s.o tasemel A3 stabiilse väljavaatega, samas kui Eesti riigi ja Riia linna reiting langes.

Reitinguagentuur Moody’s kinnitas Tallinna linna krediidireitingu senisel tasemel, s.o tasemel A3 stabiilse väljavaatega, samas kui Eesti riigi ja Riia linna reiting langes.

Novembri alguses alandas reitinguagentuur Moody’s Eesti riigireitingu A1 stabiilsest A1 negatiivseks. Novembris alandati ka Riia linna reitingut A2 negatiivselt A3 negatiivsele. Samas jäi Tallinna linna reiting riiki tabanud majandusprobleemidest hoolimata ikkagi endisele tasemele.
Tallinna finantsdirektor Katrin Kendra sõnul on reitingu andmisel hinnatud linna tegevuskeskkonda, valitsussektori toimimist, linna finantspositsiooni ja laenukoormust, linna juhtimistegevust ning üldist majanduskeskkonda.
“Agentuuri hinnangul on linna tugevuseks stabiilselt arenev tegevuskeskkond,” ütles Kendra. Samuti heaperemehelik finantsjuhtimine, mõõdukas laenukoormus ning kõrge likviidsus, mis võimaldab leevendada riigi majanduslangusest tingitud mõjusid.
“Suurimaks väljakutseks linna jaoks peab agentuur riigis valitsevat järsku majanduslangust, mis võib kaasa tuua ka linna jaoks vajaduse jooksvalt ümber hinnata oma tegevuskulude ja investeeringute mahud. Seejuures peab reitinguagentuur nii Tallinna linna kui kõigi teiste Eesti kohalike omavalitsusüksuste nõrkuseks kohalike omavalitsuste tulude ja kulude väikest paindlikkust, mis muudab kohandumise muutuvates majandustingimustes keeruliseks ja aeganõudvaks ning võib seetõttu kaasa tuua laenukoormuse kasvu.


Miks pole Tallinna krediidireiting langenud?
Majandusteadlane Heido Vitsur:

Riia reitingu alandamine on seotud Läti riigi üldise olukorraga. Täpsemalt küll ei oska öelda, millest Riia eelarve sõltub, kuid Tallinnas on asi väga lihtne. Tallinna tulubaas sõltub välja makstud brutopalgast, mis on teatavasti tõusnud. Teine aspekt on see, et tööpuudus pole Tallinnas nii suur kui mujal, näiteks lähivaldades. Hetkel Tallinnal erilisi probleeme ei ole.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.