"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Stroomi mets võetakse kaitse alla (0)
01. detsember 2008

Tallinna linnavalitsus kavandab Stroo­mi parkmetsa kaitse alla võtmist.
Abilinnapea Taavi Aasa sõnul on Tallinna rohealade ning tänavate ja kergliiklusteede teemaplaneeringute tööprotsessis arutatud erinevaid võimalusi Stroomi metsa kaitsmiseks. “Tõhusaima lahendusena toetab linnavalitsus metsaalale riikliku või munitsipaalkaitseala staatuse määramist,” selgitas Aas.
“Tänavate ja kergliiklusteede teemaplaneeringu menetlemise käigus on kaalutud võimalust rajada läbi Stroomi metsa autotee, ent linnavalitsus pole seda toetanud. Jõudsime planeerijatega kokkuleppele, et me küll ei välista võimalust paari-kolmekümne aasta perspektiivis ühendustee rajamist, ent näeme seda vaid pärast keskkonnamõjude põhjalikku analüüsi kinnisel meetodil ehitatud tunnelina, mis ei kahjustaks roheala,” selgitas Aas.
“Mõnedele linlastele on jäänud mulje, otsekui sünniksid planeerimisotsused üleöö. Sellest ka arusaamatused Stroomi metsa tuleviku suhtes. Teema ja üldplaneeringuid menetletakse pika aja vältel ning töö käigus arutatakse läbi erinevad ettepanekud ja lahendusvariandid, millest valitakse välja parimad, kõikide osapoolte ootusi arvestavad visioonid,” selgitas Aas. “Stroomi metsa kaitseks Tallinna linnavalitsusele 6534 allkirja üle andnud Pelgulinna Selts toetas linnavalitsuse otsust välistada planeeringutest roheala kahjustavad arengud. Sellest ka lähtume,” kinnitas Aas.
Praegu töös olevad mahukad teemaplaneeringud, mis käsitlevad muu hulgas ka Stroomi metsaala, on algatatud 2005. aastal. Kehtestamiseni jõutakse 2010. aastal.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.