"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Järgmisest aastast postkontorites enam pensione välja ei maksta (0)
08. detsember 2008

2009. aastast muutub pensionide väljamaksmise kord – postkontorites enam pensione välja ei maksta. Säilib võimalus lasta pension endale koju tuua, kuid Eesti Posti kojukande tasu on alates järgmise aasta 1. veebruarist 60 krooni iga korra pealt. See tasumäär kehtib ajavahemikus 1. veebruarist 2009 kuni 31. detsembrini 2009.
Kõige mõistlikum on lasta pension kanda üle pangaarvele. Kui teil pole arveldusarvet, on see võimalik avada pangakontorites, pangabussides või postkontorites töötavates postipankades – viimasel juhul ei tarvitse teil loobuda oma harjumuspärasest postkontoriskäigust. Panka kantakse raha riigi kulul.
Tasuta kojukannet – riik maksab kojukande kulud – võib taotleda sügava puudega töövõimetuspensionär, sügava puudega töövõimetuks tunnistatud rahvapensioni saaja, vanaduspensioniealine isik, kellel on liikumistakistus, samuti pensionisaaja, kes elab hajaasustusalal (asulatest ja bussi- või rongiliiklusteedest kaugel) ja kellele on pangateenus raskesti kättesaadav.
Sotsiaalkindlustusamet palub valida endale sobivaim väljamakseviis ning teatada sellest hiljemalt 15. detsembriks 2008 elukohajärgsele pensioniametile.
Lisainfo saamiseks palume pöörduda elukohajärgse pensioniameti klienditeenindusse või helistada infotelefonil 16106. Infotelefoni tööaeg on tööpäeviti kl 9.00–17.00. Pensioniametite klienditeenindused on avatud tööpäeviti kl 8.30–16.30.
Kui avaldus pensioniametile jääb tähtajaks esitamata, siis oma rahast te ilma ei jää – pärast avalduse ja isikut tõendava dokumendi esitamist pensioniametile makstakse saamatajäänud summad välja tagantjärele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.