"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Padriku Lasteaias valmis sada uut lasteaiakohta (0)
08. detsember 2008

Mähel eelmisel neljapäeval avatud moodne Padriku lasteaed ootab alates jaanuarist väikesi Tallinna kodanikke kuude uude lasteaiarühma.
Rõõmsates värvides kujundatud rühmaruumides hakkab mängima ja õppima 120 last. Lasteaia juhataja Monika Kerse sõnul on lastepäraselt kujundatud majas tänapäevased tingimused. “Näiteks lasteaia köök on minu arvates täiuslik, siin on kõik olemas, mida oskasime tahta.”
Lasteaia kunstiõpetaja Eneli Valge sõnul meeldib talle, et sisekujundaja on julgelt värve kasutanud. “Seegi on minu meelest hea ja praktiline, et igal rühmal on oma sissepääs ning eraldi ruumikene, kus õuest tulles saab kohe jalanõud duši abil puhtaks teha.” Igal rühmal on eraldi mängu- ja magamisruumid, riietus- ja tualettruumid. Lasteaias on ka muusika- ja võimlemissaal, oma köök ja samuti kõik vajalikud ruumid personali jaoks. Õuealale on rühmadele planeeritud mängumajad ja -väljakud. Peale laste mahub majja veel kaksteist õpetajat, kuus abiõpetajat ja kaks kokka.
Padriku lasteaia avamispeol esinenud Merivälja lasteaja kasvandike Kaia ja Johanna-Laura meelest on Padriku lasteaia maja ilus: “Siin on suurem saal kui meie lasteaias. See meeldib, et rühmades saab laudu ringikujuliselt panna.” Lasteaia sisekujundust ühendav element on ring, mis lasteaia juhataja sõnul on mõeldud sümboliseerima ühtsust.
Järgmisel aastal valmib pealinnas uus lasteaed Rännaku puiesteel ning taasavatakse lasteaed aadressil Õismäe tee 24, lisaks kavandatakse-alustatakse Tallinna Asunduse Lasteaia tervikrenoveerimist. Kokku plaanib linn tuleval aastal juurde luua umbes 430 uut lasteaiakohta.
Lasteaia hoone projekti koostas RTG Projektbüroo. Hoone ehitusega alustas Facio Ehituse AS käesoleva aasta aprillis. Hoone ehitusmaksumuseks on ligi 25 miljonit krooni, millele lisandus veel mööbli, sisseseade ja järelevalvete maksumus. Lapsi hakatakse vastu võtma juba jaanuari algusest, lasteaed komplekteeritakse Tallinna lasteaia üldjärjekorra alusel.  Detsembrikuu jooksul käib veel personali komplekteerimine, ruumide sisseseadmine ja tehakse muid ettevalmistustöid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.