"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Põhjamaade Pariis asub siinsamas! (0)
08. detsember 2008

• Uskuge või mitte, kõige romantilisem ja – teiseks – õdusaima meeleoluga linn 14 Euroopa linna seast on Tallinn. Tallinn on Põhjamaade meeleolukaim linn, selgus 5000 turisti küsitlemisel, kes avaldasid arvamust 14 Põhjamaade ja Balti riikide linna kohta. Kõige rohkem külastavad turistid linnu nende õhkkonna pärast ning Tallinn on selgelt Põhjamaade meeleolukaim linn. See selgus 14 Põhjamaade linna kohta koostatud edetabelis, mille aluseks on Kopenhaageni uuringute spetsialisti Ole Kjær Mansfeldti küsitlus “Experience design in city tourism”. “Tallinn on oma meeleoluga esikohal, tervelt 63 protsenti turiste mainis õhkkonda põhjusena, miks Eesti pealinna külastada,” kirjeldas uuringut positiivselt üllatunud abilinnapea Jaanus Mutli.

• Uskuge või mitte, kõige romantilisem ja – teiseks – õdusaima meeleoluga linn 14 Euroopa linna seast on Tallinn.

Tallinn on Põhjamaade meeleolukaim linn, selgus 5000 turisti küsitlemisel, kes avaldasid arvamust 14 Põhjamaade ja Balti riikide linna kohta.

Kõige rohkem külastavad turistid linnu nende õhkkonna pärast ning Tallinn on selgelt Põhjamaade meeleolukaim linn.
See selgus 14 Põhjamaade linna kohta koostatud edetabelis, mille aluseks on Kopenhaageni uuringute spetsialisti Ole Kjær Mansfeldti küsitlus “Experience design in city tourism”.
“Tallinn on oma meeleoluga esikohal, tervelt 63 protsenti turiste mainis õhkkonda põhjusena, miks Eesti pealinna külastada,” kirjeldas uuringut positiivselt üllatunud abilinnapea Jaanus Mutli. Teist kohta jagasid Kopenhaagen ja Stockholm. Hävitavaima hinnangu selles osas said aga Tampere, Turu ja Århus.
Ka romantilisima linna tiitli suutis endale välja teenida just Tallinn. Romantiliseks pidas seda 65,4% turistidest. “Suurepärane viis nädalavahetuse või paari veetmiseks on jalutada lihtsalt vanalinna tänavatel, nautides sööki ja jooki” – umbes nii mainivad uuringus Tallinna siin käinud turistid. Teisel kohal oli Vilnius 65,2 ja Riia 63,9 protsendiga.
Tallinna külastusega jäi ka kõige rohkem inimesi rahule ehk Tallinn oli see linn, mis 14 linnast kõige rohkem vastas turistide ootustele ehk isegi ületas neid trendikate paikade poolest. “Kuula muusikat, kola vanalinnas ringi, astu mõnesse kohvikusse, lõõgastu spaades, lühidalt – naudi!” õpetas üks uuringus küsitletud Rootsi turist oma tuttavaid. Samas polnud külalised sageli rahul teiste turistidega, keda nad siin kohtasid.
Paljud turistid sõidavad reisile tuttavatelt kuuldud soovituste põhjal. Kõige rohkem ehk 39,1% turiste sõitis soovituse põhjal Bergenisse ja 39% Riiga. Tallinn oli 35,5%ga kolmandal kohal.
Tallinn on koos Uppsalaga aga esikohal ka ajaloohuviliste turistide, näiteks ajaloolaste ja üliõpilaste, külastatavuse poolest. Enim ehk 25% ajaloohuvilisi külastas neid linnu.
Vaatamisväärsuste kohta teabe saamiseks eelistavad turistid enim infopunkte ja brošüüre. Tallinnas ja Uppsalas soovivad külalised aga linnast aimu saamiseks lihtsalt ringi jalutada. “Tallinnas on hea lihtsalt tänavatel ringi ekselda, avastada midagi uut ja huvitavat iga nurga pealt,” leiavad siinsed turistid.
Hea eelise linna külastamisel annab ka interneti kättesaadavus. Võib öelda, et Riia ja Tallinn olid selles osas mõlemad sisuliselt esikohal. 32,9% turistidest tõi selles küsimuses esikohale Riiat ja vaid 0,5% vähem (ehk 32,4%ga) mainis Tallinna. Uppsala, Århus ja Vilnius olid interneti kättesaadavuse poolest viimasel kohal
Peale meeleolukuse märgiti teise põhjusena, miks linnu külastada, ka disaini ja arhitektuuri. Rohkem kui pooled turistid tulevad just arhitektuuri ja linnakujunduse pärast Balti riikidesse. 65 protsendiga saavutas selles kategoorias esikoha Riia, ent Tallinn sai 56,2 protsendiga teise koha.
Mutli kinnitusel jätavad turistid meile suure hulga raha. “Turism on tähtis nii Tallinnale kui tervele Eestile,” selgitas Mutli. “Miks ei võiks see raskel ajal majandust üleval hoida.”
Balti linnad küündisid edetabelis esikolmikusse ka selle poolest, kuivõrd on nende külastatavuse põhjuseks nende ajalugu. Vilniust, Riiat ja Tallinna külastades tahavad turistid näha eelkõige just ajaloolisi paiku ja vanalinna. Kõige rohkem ehk 59,5 protsenti turiste pidas põnevaks Riia ajalugu. Tallinn jäi 55,2 protsendiga teisele kohale.
Mutli kinnitusel hakkavad ka teised Balti pealinnad nüüd turistidele meelepärasele tasemele jõudma. “Tallinn tegi mõned aastad tagasi turismi kasvus suure tõusu, nüüd on see stabiliseerunud,” ütles Mutli. “Riia ja Vilnius olid siiani arengust maas ja nende praegune turistidetulv on tingitud ka nende taseme tõusust.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.