"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
50 kohaline kainestusmaja valmib järgmisel aastal (0)
15. detsember 2008

Linnavalitsus plaanib eraldada oma järgmise aasta eelarvest 31 miljonit krooni 50kohalise kainestuskambritega arestimaja ehitamiseks.
Hoones aadressil Paldiski mnt 62 hakkavad töötama politseinikud koos meedikutega.
Rajatavasse kainerisse tulevad peamiselt kahekohalised kambrid koos duši ja WCga ning erikamber agressiivse käitumisega kinnipeetutele, meditsiiniline protseduuriruum, riietehoidla, desinfitseerimiskamber jm.
Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on vajadus politsei ja meedikute koostöös toimiva kainestusmaja järele Tallinnas väga suur. “Kümme  kohta on ette nähtud meditsiiniliste näidustustega patsientidele, kuid vajadusel on meditsiiniline abi tagatud kõigile,” ütles Martinson ja lisas, et kainer hakkab hõlbustama ka haiglate erakorralise meditsiini osakondade tööd.
Kainestuskambris korraldatakse kainenemisele toodud isikutele vajalik meditsiiniline abi ja ööpäevaringne järelevalve. Politseiamet tagab arestimaja kainestuskambri tööks vajaliku personali ja tehnilised vahendid, Tallinna linn kannab hoone haldamisega seotud kulud ning sõlmib lepingu tervishoiuteenuse osutamiseks raviasutusega.
Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti juht Vahur Keldrima märkis, et meie naaberriigi Soome pealinna Helsingi kogemus näitab, et selline asutus on väga vajalik ja sellel on suur linnakodanike toetus. Hoone projekteerib WSP Talone OÜ ja see peaks kava kohaselt valmima järgmisel aastal.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.