"Kui vanasti said inimesed tänaval petta, siis nüüd internetis."

Joosep Kaasik, Põhja prefekt
Arstiabi on tagatud ka pühade ajal (0)
15. detsember 2008

Kuigi perearstid peavad tavalise tööinimese kombel aasta lõpul pikki pühi, on erakorraliste haigusjuhtude korral arstiabi siiski tagatud – Tallinna haiglates on arstid-õed haigete vastuvõtmiseks valmis.

Kuigi perearstid peavad tavalise tööinimese kombel aasta lõpul pikki pühi, on erakorraliste haigusjuhtude korral arstiabi siiski tagatud – Tallinna haiglates on arstid-õed haigete vastuvõtmiseks valmis.

Abilinnapea Merike Martinson kohtus AS Ida-Tallinna ja AS Lääne-Tallinna Keskhaigla, SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla, SA Tallinna Lastehaigla, Tallinna Kiirabi ja Tallinna Perearstide Seltsi juhtidega, et arutada arstiabi kättesaadavust eelseisvate pikkade pühade ajal.

Tallinna perearstide keskused ajavahemikul 24.–28. detsember ei tööta, 23. ja 31. detsembril töötatakse lühendatud tööajaga. Täistuuridel alustatakse uuesti järgmise aasta 2. jaanuaril.

“Kuna tänavu järgneb pikkadele jõulupühadele taas nädalavahetus, peab olema tagatud, et kõik abivajajad erakorralise arstiabi kätte saaksid ning toimiks koordineeritus haiglate ja kiirabi vahel,” põhjendab Martinson kokkusaamise vajadust. Seoses sellega, et perearstid pühade ajal ei tööta, on oht, et haiglate erakorralise meditsiini osakondadele (EMO) langeb ülejõu käiv koormus, tunneb Martinson muret. Õnneks kokkutulnud haiglate esindajad olukorda dramaatiliseks ei hinda. Tallinna haiglad töötavad igapäevase graafiku alusel, küll aga on haiglad erakorraliste juhtude puhuks määranud koduvalvearstid, kes vajadusel appi tõttavad.

Perearstide Seltsi esinaine Diana Ingerainen paneb kroonilistele haigetele südamele, et nad vaataksid üle oma ravimi- ja retseptivarud ning kui midagi on otsakorral, soovitab ta perearsti juures käik veel enne jõule ette võtta. Ta usub, et kergemad haigused saavad ka ilma otsest arstiabi saamata ära põetud. Haigetele on abiks perearsti nõuandetelefon numbriga 1220, mis töötab ka jõuluajal.

Tallinna Lastehaigla Pediaatriakliiniku juhataja Kaja Leito rõhutab omakorda, et haiglate EMOd osutavad abi esmajärjekorras kriitilises seisundis haigetele. Neil, kes väiksema hädaga EMOsse pöörduvad, tuleb arvestada pika ooteajaga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.