"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
ID-piletiga pääseb peagi ujulasse ja loomaaeda (0)
15. detsember 2008

Kui seni võis Tallinnas ID-piletiga tõestada ühistranspordis sõiduõigust, siis peagi saab sellega nii loomaaeda, ujulasse kui muuseumi.
Linnavalitsus kiitis kolmapäeval heaks lepingu ASiga Sertifitseerimiskeskus ID-pileti kasutusala laiendamiseks. Viieks aastaks sõlmitava lepingu kohaselt laieneb ID-pilet enamikule linna poolt müüdavatele piletitele (sh loomaaed, ujulad, muuseumid).
2009. aasta lõpuks avanevad uue piletisüsteemi võimalused ka Tallinna väliskülalistele, mis on Tallinnale eriti oluline 2011. aasta Euroopa kultuuripealinnaks valmistumisel.
Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul aitab ID-pileti kasutusala laiendamine loodetavasti suurendada erasektori huvi innovatiivse piletisüsteemi vastu. “Tulevikus saaks linn mugava võimaluse liiklus- ja parkimisprobleeme tekitavate suurürituste piletite sidumiseks ühistranspordi ja parkimise korraldamisega,” lausus Mutli.
Samuti on ID-pileti kasutuse laiendamine ka osaks hiljemalt 2011. aastal käivituva Tallinna Televisiooni TV-põhiste teenuste paketis. “Rahvas on ID-pileti hästi omaks võtnud ning seetõttu on kindlasti mõistlik pakkuda seda veelgi mugavamalt ka teleripuldi vahendusel,” ütles Mutli.
“ID-pileti mudel on suurepärane lahendus erinevate piletisüsteemide ristkasutuseks,” väitis ka AS Sertifitseerimiskeskuse juht Kalev Pihl. “Plaanime järgmisel aastal tuua turule ka mõned piiriülesed teenused, mis võimaldaks ühte piletit kasutada erinevates riikides,” selgitas Pihl.
AS Sertifitseerimiskeskus on turvalisi elektroonilisi infrastruktuurilahendusi pakkuv ettevõte, ID-pileti süsteem on Tallinna linnas töötanud koostöös Sertifitseerimiskeskusega 2003. aastast.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.