"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Invatakso kasutajad saavad pühade ajal rohkem sõita (0)
15. detsember 2008

Tallinna linn tõstab detsembri- ja jaanuarikuus invatakso kasutajate limiiti ning puuetega inimesed saavad magnetkaardi alusel teha rohkem sõite.
Invatakso kuulimiit tõuseb sel ajal 600 kroonilt 800 kroonini ja invabussi taksoteenuse kuulimiit 2150 kroonilt 3010 kroonini. Klient tasub iga sõidu eest magnetkaardi esitamisel omaosalusena ¼ arvest taksojuhile ja invabussi kasutamisel 10 krooni sõidualustamistasu ja 1.50 krooni igalt kilomeetrilt bussijuhile.
Abilinnapea Merike Martinson kinnitas, et seoses sotsiaalkindlustusametis esinevate probleemidega puude määramisel tööealistele inimestele on pikendatud invatakso magnetkaartide kehtivusaega kuni 28. veebruarini 2009. aastal nendele isikutele, kelle puude astme tähtaeg lõppes pärast 1. oktoobrit 2008. “See on linnapoolne vastutulek olukorras, kuhu on puudega inimesed praeguseks sattunud. Püüame tagada, et neil säiliks igapäevaeluks vajalikud tingimused,” ütles Martinson.
Magnetkaardi kehtivus on seotud puude raskusastme määramise tähtajaga ja vajalik on esitada õigeaegselt uus puude määramist tõendav otsus Tallinna Puuetega Inimeste Kojale (Endla 59).  
Invataksoteenust osutatakse Tallinnas sügava ja raske liikumis-, nägemis- ja liitpuudega inimestele magnetkaardi alusel alates 1998. aastast ja detsembrikuu seisuga on magnetkaart 863 inimesel. Invataksot kasutab keskmiselt 410 inimest kuus, invabussi taksoteenuse kasutajaid on 80.
Invatakso kliente teenindab Tulika Takso AS ja invabussi kliente Termaki Autopargi AS.
Tellimused esitada tel 612 0030, faks 612 0013 või e-mail info@tulika.ee. Riiklikel pühadel ja erijuhtudel tel 612 0007. Taksoteenust koordineerib Tallinna Puuetega Inimeste Koda. 
Klientide vastuvõtt teisipäevast neljapäevani kella 10.00–16.00.
Telefon 655 4160 (faks), e-mail: tiia@tallinnakoda.ee
Lisainfo kodulehelt www.tallinnakoda.ee

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.