"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Ka kioskid peavad kasutatud patareisid vastu võtma (0)
15. detsember 2008

Tallinna uus jäätmehoolduseeskiri annab võimaluse patareisid nüüd palju enamatesse müügikohtadesse viia.

Tallinna uus jäätmehoolduseeskiri annab võimaluse patareisid nüüd palju enamatesse müügikohtadesse viia.

Näiteks saab nüüd kasutuskõlbmatuid patareisid ja akusid tagastada igasse müügikohta, kus nendega kaubeldakse. “Sisuliselt tähendab see seda, et ka väiksemad kioskid, kus on müügil patareid, on kohustatud elanikult tasuta vastu võtma kasutuskõlbmatud patareid,” lausus Tallinna Keskkonnaameti jäätmehoolde osakonna juhataja Jana Kivimägi. Ka linnas juba olemasolev patareide kogumisvõrgustik avalikes kohtades säilib esialgu samades kohtades.
Uue eeskirjaga on täpsemalt reguleeritud ka pakendite kogumisega seonduv. Avalikud pakendikonteinerid peavad võimaldama nüüdsest pakendeid koguda vähemalt kolme eri liigina: klaaspakend, paberpakend ja segapakend. Pakendikonteinerid peavad olema puhtad ja neil olev info kogutavate pakendiliikide ja konteineri teenindaja kohta peab olema nii eesti kui ka vene keeles.
Standardseks mahutiks loetakse uue eeskirja järgi ka süvakogumismahuti. Selle mahuti lisamine n-ö standardsete mahutite loetellu võimaldab määrata mahuti tühjendamise teenustasu vastavalt jäätmehoolduseeskirjale. Seni oli see reguleerimata.
Uue määrusega vähendati ka biolagunevate jäätmete ning paberi ja kartongi teenustasude piirmäärasid. Jana Kivimägi sõnul hakkab see puudutama ka tarbija rahakotti.
“Süvakogumismahuti teenindamisele tekib ühtne hind ja vanapaberi ja biolagunevate jäätmete üleandmine vedajale läheb odavamaks,” lausus Kivimägi. “See muutus toimub uute jäätmeveo konkursside korraldamisel, kui vanad lepingud lõpevad.”
Eeskirja täiendati ka peatükiga jäätmekäitluskohtade järelhoolduse nõuetest, et minimeerida jäätmekäitluskohtadest tulenevat võimalikku kahjulikku keskkonnamõju.
Ka Aegna saare jäätmekäitluse põhimõtteid täpsustati ning alates k.a septembrist töötab saarel jäätmejaam.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.