"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Kunstihoone näitus tutvustab ainulaadset Peipsi kultuuri (0)
15. detsember 2008

Reedel avasid Annika Haas, Birgit Püve ja Age Peterson Kunstihoones fotonäituse “Tagasi Peipsi äärde” vene vanausuliste elust.

Reedel avasid Annika Haas, Birgit Püve ja Age Peterson Kunstihoones fotonäituse “Tagasi Peipsi äärde” vene vanausuliste elust.

Kunstihoones on üleval 450 fotot, mis annavad edasi elanike olmet, usulisi tseremooniaid (laste ristimine) ja lustlikke rahvalikke pühi (jaanipäev, juubelid). Kunstihoone juhataja Harry Liivranna sõnul on sellist näitust vaja. “Peipsi vanausuliste omapärasest kultuurist ja kombeist teatakse siiani kahetsusväärselt vähe või omatakse stereotüüpset pilti,” lausus Liivrand.
Autorid on vanausuliste külasid pildistanud 2000. aastast alates. Tänaseks üle tuhande fotoga kogu moodustab unikaalse ülevaate üle neljasaja aasta Eestis elanud religioossest, rahumeelsest ja lojaalsest kogukonnast.
Osa fotosid on tänavu näidatud juba Petroskois ja Pihkvas, Arles’s Prantsusmaal ning Cardiffis Suurbritannias.
Näitust saab vaadata 18. jaanuarini.

  • Peipsi inimestes segunevad särtsakas slaavi kultuur ja kohalikud olud.
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.