"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
­Supiköökide sabad kasvavad (0)
15. detsember 2008

• Supisabas seisvate inimeste arv on poole aastaga suurenenud ligi neli korda! Et suurtes toimetulekuraskustes inimesed kriisiajal ikka ellu jääksid, hakkasid supiköögid jõuluajal tasuta toitu jagama lausa iga päev. Päästearmee Lootuse Majas (Laevastiku 1a) hakatakse suppi jagama kell 12 päeval. Esimene tund möödub töötajate sõnul pöörases tempos, viimased paar tundi on rahulikumad. “Kui rahvas kell 12 siia saabub, on meil hullumaja,” jutustab MTÜ Päästearmee Eestis juhtfiguur Inge Ojala. “Söögisaalis on kohti kahekümnele, aga näljaseid on mitu korda rohkem.” Ojala sõnul on nende klientuur paari viimase kuuga mitmekordseks kasvanud. “Sügisel käis meil söömas 50-60 hädalist päevas, nüüd ligineb mõnel päeval sööjate arv koguni kahesajale,” tõdeb ta.

• Supisabas seisvate inimeste arv on poole aastaga suurenenud ligi neli korda!

Et suurtes toimetulekuraskustes inimesed kriisiajal ikka ellu jääksid, hakkasid supiköögid jõuluajal tasuta toitu jagama lausa iga päev.
Päästearmee Lootuse Majas (Laevastiku 1a) hakatakse suppi jagama kell 12 päeval. Esimene tund möödub töötajate sõnul pöörases tempos, viimased paar tundi on rahulikumad. “Kui rahvas kell 12 siia saabub, on meil hullumaja,” jutustab MTÜ Päästearmee Eestis juhtfiguur Inge Ojala. “Söögisaalis on kohti kahekümnele, aga näljaseid on mitu korda rohkem.”
Ojala sõnul on nende klientuur paari viimase kuuga mitmekordseks kasvanud. “Sügisel käis meil söömas 50-60 hädalist päevas, nüüd ligineb mõnel päeval sööjate arv koguni kahesajale,” tõdeb ta. Ojala märgib ka, et oluliselt on muutunud abivajajate kontingent. “Kui enne teadsime peaaegu igat klienti nägupidi, sest osa neist on meil käinud aastaid,” lausub ta, “siis nüüd tuleb iga päev uusi supisööjaid juurde. Enamjaolt on need inimesed viimasel ajal töö kaotanud.” Ojala on kindel, et eesootavatel kuudel suureneb abivajajate hulk veelgi.
Veel selle aasta 1. detsembrini tegeles Päästearmee supijagamisega vaid kolmel päeval nädalas: esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel. Ka  Punane Rist kesklinnas toitlustas argipäeviti sotsiaalhoolekande osakondadest väljastatud talongide alusel, neist oli aga krooniline puudus – näiteks kogu Põhja-Tallinna peale anti päevas vaid viis talongi. Esmaspäevast reedeni on saanud sooja toitu ka Suur-Sõjamäel Tallinna Hoolekande Keskuse kliendid – kui lugeda üles kohad, kus abivajajad on tasuta süüa saanud.
Et aga kasvavat abivajadust katta, otsustas linnavalitsus eelmisel nädalal eraldada reservfondist 121 000 kroonise lisasumma toimetulekuraskustes inimeste toitlustamiseks. Eri organisatsioonide koostöös loodi ettevõtmine “Jõuluks kõhud täis”, mille eesmärgiks on tagada, et vähemalt kaunil jõuluajal saavad abivajajad iga päev korralikult söönuks.
“Kuna toit kuulub inimese baasvajaduste hulka, siis peaks toitlustatama regulaarselt igal nädalapäeval,” lausus abilinnapea Merike Martinson. “Nüüd saame tänu lisaeraldisele toitlustada abivajajaid iga päev kuni 7. jaanuarini,” on Martinson rahul. Tänu linna eraldatud rahale võivad kodutud jõulupühade ajal tavapärasele supp-leib-kringel-tee gurmeele vahelduseks ka pidumenüüd oodata.

 Supijagamise ajad ja asukohad 15.–26. detsember 2008
 15.–19. detsember   12.00-16.30   Laevastiku 1a  MTÜ Päästearmee Eestis
 20. detsember  13.00-15.30  Akadeemia tee 32   Mustamäe Linnaosa Valitsus 
 21. detsember  13.00-15.30  Kopli 79  Tallinna Sotsiaaltöö Keskus
 22. detsember  12.00-16.00  Raua 23  MTÜ Oleviste Hoolekanne
 23. detsember  12.00-16.30  Laevastiku 1a  MTÜ Päästearmee Eestis
 24.–25. detsember  13.00-15.30  Maleva 2a  Põhja-Tallinna Valitsus
 26. detsember  14.00-18.00  Lai 50  MTÜ Oleviste Hoolekanne

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.