"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Miks juba Ülle Rajasalu ei vabastanud Mart Külvi? (0)
22. detsember 2008

Ajakirjandus on tõstatanud teema, miks Pirita Linnaosa vanem Tiit Terik ei vabasta ametnik Mart Külvi, kes on 2004. aastal süüdi mõistetud karistusseadustiku alusel. Samas väärib avalikkusele meelde tuletamist, et aastal 2004. 19, mail kui kriminaalasi praeguse Pirita linnaosa valitsuse haldussekretäri Mart Külvi suhtes algatati, oli linnaosa vanem Ülle Rajasalu.(Reformierakond.) Seega võinuks just Rajasalu ta toona kiiremas korras ja õigeaegselt vabastada.
2005. aastal sõlmis Mart Külv kokkuleppe ringkonna prokuröriga ja mõisteti süüdi Karistusseadustiku paragrahvi 386 järgi. Pirita linnaosa vanema kt oli siis Kalle Jõks. Ka tollane Pirita linnaosa juhtkond oleks võinud Külvi vallandada, kuid seal oldi seisukohal, et vallandamine pole põhjendatud.
Tänaseks on aga nimetatud otsus hoopis kehtetuks kuulutatud, see toimus 24. jaanuaril 2007, kui vastav paragrahv 386 dekriminaliseeriti. 
Paradoksaalne on ka asjaolu, et näiteks Tartu linnas on tänase seisuga ametis aselinnapea Margus Hanson, keda on samuti kriminaalkorras karistatud – 2005. aastal ja riigisaladust sisaldavate teabekandjate kaotamise tõttu 97 500-kroonise rahatrahviga. Ja seda paragrahvi pole tühistatud. Ajakirjandus tema vabastamist ei nõua. „Miks Tartu linnapea siis Hansonit ei vabasta?,” küsib ka Ain Seppik, ”Kas pole siin tegemist valikulise suhtumisega ?”
Tallinna linnapea Edgar Savisaare sõnul pöördutakse Mart Külvi juhtumi puhul siiski õigusliku arvamuse saamiseks sõltumatute juristide poole ja pärast seda seisukoha saamiseks õiguskantsleri poole. Kui nende otsus nõuab Külvi vabastamist, siis nii ka tehakse.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.