"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Nõmme lapsed said uue lasteaia (0)
22. detsember 2008

Täna avatakse Nõmmel Kasekese lasteaed 120 lapsele.
Täiesti uuenenud hoones on neli aia- ja kaks sõimerühma. Lasteaia ehitustööd algasid tänavu märtsis.
Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul on linna eesmärk, et iga lapsevanem saaks oma koolieelsele lapsele soovi korral lasteaiakoha. “Kasekese lasteaia valmimisega oleme astunud taas suure sammu selle eesmärgi teostumiseks,” märkis Jäppinen. “Loodetavasti leevendab see eelkõige Nõmmel elavate lapsevanemate probleeme. Nõmme oma loodusläheduse ja sõbraliku elukeskkonnaga on üks hinnatavamaid elurajoone Tallinnas: Nõmmele on paljud noored naasnud ja oma esivanemate majadesse kodu loonud, samuti käib Nõmmel vilgas arendustegevus – seega on suurenenud ka nõudlus lasteaiakohtade järele.”
Tööde käigus ehitati eelmise hoone asemele täiesti uus nüüdisaegne maja, juurdeehitusega sai lasteaed lisaruumid kolme uue rühma tarbeks. Hoone ehitusmaksumuseks kujunes ligi 30 miljonit krooni. Lasteaia ehitas Facio Ehituse AS ja projekteeris AS Amhold, viimane koostas ka kinnistu detailplaneeringu.
2006. aastal võttis linnavolikogu vastu Tallinna programmi “Lasteaiakoht igale lapsele”, mille eesmärk on, et iga linnaelanik saaks oma koolieelsele lapsele soovi korral lasteaiakoha. Tänavu lisandus pealinnas ca 780 uut lasteaiakohta, järgmiseks aastaks prognoositakse umbes 590 uut kohta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.