"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Tööõigusnõu sai üle 400 abivajaja (0)
12. jaanuar 2009

Tallinna linnavalitsuse teenindussaalis käis  detsembris tasuta õigusnõu saamas üle 400 inimese, see näitab, et vajadus teenuse järele on väga suur.

412 pöördunust 75 olid juba töötuks jäänud, ülejäänutest kaotab lähiajal ehk siis jaanuarist märtsini töö 90-95%, ütles abilinnapea Jaanus Mutli. «Pöördujad soovivad, et neile kõik suusõnaliselt selgeks tehtaks, kuigi välja on pandud hulgaliselt infomaterjale,» lisas Mutli.
32% pöördujatest olid eestlased ja ülejäänud vene keelt kõnelevad isikud.
Abilinnapea sõnul ei valda ligikaudu 90% vene keelt kõnelevatest pöördujatest riigikeelt isegi mitte tavasuhtluse tasemel, mistõttu nad ei saa aru tööandja antud teatistest.
Enim küsiti töölepingu lõpetamise kohta (268 juhul, sh koondamise küsimus 71 juhul) ning saamata jäänud palkade ja hüviste kohta (131 juhul).
Nõustamisele pääseb elava järjekorra alusel esmaspäeval kl 8.15–18, teisipäeval, kolmapäeval, neljapäeval kl 8.15–17, reedel kl 8.15–14.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.