"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
7 küsimust (0)
19. jaanuar 2009
Anne Veski

Anne Veski, laulja

Kas oleksite nõus oma kogemusi ka uute lauljatega jagama?

Ma poleks ilmselt hea õpetaja, ja lauljaks peab ikka ise saama. Annet ja sära ei saa õpetada, seda kas on või ei ole.

Mida tahaksite soovitada noortele lauljatele?

Mis siin soovitada, noored saavad ilusti hakkama. Meil on uus tore põlvkond lauljaid, kes esitavad päris omapäraseid lugusid. Praegu on palju esinemisvõimalusi – tehakse muusikale ja saateid –, nii et ole ainult mees ja laula.

Mis teeb lauljaameti mõnusaks?

See on vaheldusrikas töö, mida tehes igav ei hakka. Kaht ühesugust päeva naljalt ei tule. Ja nagu ütles Urmas Ott: tasuks on sära vaatajate silmis.

Milline on teie seni meeldejäävaim esinemiskogemus?

Meelde on jäänud minu esimene lisalugu. Esinesin alles algajana ühes väikeses Eesti linnas, mille nime ma ei mäleta, koos Boris Lehtlaanega, kes oli väga tuntud mees. Laulsin oma kolm laulu ära ja läksin lava taha, kuid plaksutamine ei tahtnudki lõppeda.

Mida peab tegema, et ka välismaal tuntuks saada?

Ränka vaeva nägema ja järjekindlalt töötama. Vahel kulub välismaal tuntuks saamiseks isegi pool elust ja tihti tuleb isiklik elu ohvriks tuua.

Kuidas erinevad Eesti ja Venemaa publik?

Erinevus oli nõukogude ajal, praegu pole vahet. Kui on pidu, siis on pidu nii Eestis kui ka Venemaal, ja publik elab ühtmoodi entusiastlikult kaasa.

Palju hääle vormis hoidmiseks harjutate?

Mul on tihedalt esinemisi ja sellest ehk piisab hääle korras hoidmiseks. Vahepeal pigem puhkan ja hoolitsen oma füüsilise vormi eest. Käin näiteks koeraga jalutamas ja jalgrattaga sõitmas. Vaatan ka, mida suhu pistan.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.