"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Lapse muredel ja rõõmudel interneti abiga pilk peal (0)
19. jaanuar 2009
Renate Loik käib vähemalt korra päevas lasteaia blogi uudistamas.

Pealinna edumeelseimad lasteaiad on loonud endale foorumid või blogid, et jagada lapsevanematega kiirelt lapse rõõme ja muresid.

«Mari tegi täna esimesed sammud» – sellist sõnumit sai oma lasteaia blogist keset tööpäeva lugeda üks Tallinna ema, kes seejärel kohe lasteaeda kohale sõitis. Lasteaednikud ei pidanud paljuks sellest olulisest sündmusest emale  operatiivselt lasteaia veebipäevikus teada anda.
Üks taolisi edumeelseid lasteaedu on Tallinnas Ema ja lapse keskuse päevahoid, mis oma toimetuste kajastamiseks seadnud sisse blogi. Iga  päev tehakse sinna põnevamate juhtumiste kohta pisikesi sissekandeid, mis teevad muidugi igal emal südame soojaks. Rääkimata sellest, et usaldus oma lapse õpetajate vastu kasvab, sest järelikult nad märkavad su lapse tegemisi.
Uudis uutest kinnastest
«Mirtelil olid täna uued punased kindad käes, mida ta ei raatsinud isegi söömise ajal ära võtta,» annab teada üks sissekannetest. Teine sõnum teatab, et Richelle ütles täna väga puhtalt sõnad «kruus» ja «nina».
Järgmine, paraku küll kurvem teade räägib sellest, et Rutger ja Sanna komistasid mänguhoos ja Rutger hakkas nutma. Seepeale läks Sanna ja kallistas Rutgerit. Ja Amanda, Caroline ja Maria arutasid pärast lõunaund poti peal istudes roosa põlle saamise järjekorda 🙂 Et siis täna õhtul pidi põlle saama Amanda, homme lõuna ajal Caroline ja homme õhtul Maria.
Renate Loik, kelle tütar käib samas lasteaias, on blogiga väga rahul. «Kui oma lapse pooleteise aasta vanuselt lasteaeda panin, tundsin suurt muret, kuidas ta hakkama saab,» meenutab naine. «Alguses helistasin üsna tihti õpetajatele ja uurisin, kuidas läheb. Nüüd aga saan lasteaia veebipäevikust teada, et muretsemiseks pole põhjust..»
Olulisemad teated meilile
Ka Liivalaia lasteaia juhataja Juta Koppeli sõnul on nende lasteaias välja töötatud teabevahetusprogramm, kus kõik olulisemad teated saadetakse otse lapsevanemate meilile. «Kui on vaja mingit teavet edastada, näiteks on tulemas teatrietendus või väljasõit, siis meili teel saame lapsevanemaid kõige operatiivsemalt informeerida,» tõdeb Koppel.
Taoline infovahetussüsteem ei tähenda aga, et teave liigub ühesuunaliselt lasteaialt lapsevanemale. Iga rühma lapsevanemad saavad rühma õpetaja koordineerimisel rõõme-muresid ka omavahel jagada. Koppeli sõnul toimub aktiivsem suhtlus eeskätt nö äärerühmades – sõimerühmas, kus nii laste kui lapsevanemate jaoks on kõik alles uus, ja vanemas rühmas, kus vahetatakse infot kooliminemisega seonduva kohta.
 Tallinna haridusameti alushariduse osakonna peaspetsialist Imbi Viisma leiab, et foorumi, blogi vms internetisuhtluse sisseviimine lasteaia kodulehel on väga tervitatav. «Infovahetus toimub sel viisil märksa kiiremini ja paremini,» ütleb ta. «Ka need lasteaiad, kus sellist suhtlust veel sisse viidud pole, võiks seda katsetada, sest nii palju kui tean, on asi üldiselt hästi käivitunud.»
Kas kübersuhtluse sisseseadmine ei või tekitada olukorda, kus lapsevanemad ja õpetajad ei tea üksteist õieti nägupidigi? Juta Koppel seda ei usu. «Meil on muidugi see eelis, et tegemist on väga väikese lasteaiaga, kus suhtlus toimub ja toimib tõesti igal tasandil,» lisab ta.
Vahetu suhtlus jääb
Ka Renate Loik leiab, et vahetu suhtlus lapsevanemate-õpetajate blogi tõttu ei kannata. «Sisuline infovahetus toimub meil ikkagi otsesel suhtlemisel,» mainib ta. «Pealegi korraldatakse Ema ja lapse keskuses tihti üritusi – pidusid, sünnipäevi –, kuhu on oodatud ka lapsevanemad.»
Renate Loigu süda on rahul: «Loen igal päev lasteaia blogi ja saan kinnitust, et lapsega on kõik hästi.»

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.