"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Töötuid aidatakse tagasi töörütmi (0)
19. jaanuar 2009

Koplis avatakse aktiviseerimiskeskus, kus pikaajalisi töötuid hakatakse töörutiini tagasi aitama, samasugust keskust kavandatakse ka Lasnamäele.

Keskuste eesmärk on, et töötu omandaks või taasomandaks esmased elementaarsed tööharjumused. Lisaks tööharjutusteenusele pakutakse töötutele keskustes nõustamist.
Põhja-Tallinna linnaosas Alasi 4 ja 6  kohandati ja sisustati 2008. aastal Euroopa sotsiaalfondi osalusega projekti raames tööharjutuskeskuse nõustamis- ja auditoorse töö ruumid, aadressil Lina 5 on valmimas praktilise tööharjutuse ruumid koos puidu-, metalli- ja savitööde seadmetega. 
Poole aasta jooksul on tööharjutusel osalenud kokku 61 inimest, kellest üle 10% on praeguseks töö leidnud. Ligikaudu 70% klientidest olid mehed, umbes 60% mitte-eestlased. Lasnamäel Punane 68 loodav aktiviseerimiskeskus on eelkõige mõeldud linnaosade sotsiaalosakondade suunatud pikaajalistele töötutele. Tõhusalt töötades on keskus võimeline teenindama aastas 6-8 rühma, kokku 120-170 inimest. Tallinna linnaosadest on töötuid kõige rohkem Põhja-Tallinnas ja Lasnamäel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.