"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Uudiseid maailmast (0)
19. jaanuar 2009

Londonlased hääletavad parkide üle

 Londoni linnapea Boris Johson kuulutas jaanuaris välja rahvahääletuse, mille käigus saavad linlased otsustada, millised pargid saavad esimeses järjekorras linnalt raha nende kordategemiseks.
Londoni 47 pargist valitakse välja kümme, millele antakse nelja aasta jooksul 400 000 naela aastas arendustöödeks.
Londoni linnapea sõnul on oma valiku teinud juba üle 30 000 linlase. Hääletus lõpeb 30. jaanuaril.

Helsingi kaalub ummikumaksu

Soome on alustanud kampaaniat, uurimaks, kas nn ummikumaksu abil on võimalik Helsingi kesklinna ummikupiirkondades muuta liiklust sujuvamaks ja vähendada kesklinnas õhu saastatust.
2000. aastal tehtud uuringu põhjal tehakse Helsingi tänavatel päevas 3 miljonit sõitu, neist 1,3 miljonit ehk 44% eraautodega. Ummikumaksu koguvad näiteks Stockholm ja London.
 
Barcelona laiendab loomaaeda

Barcelona linnapea Jordi Hereu teatas 200 miljoni euro eraldamisest linna loomaaia laiendamiseks, samuti on plaanis luua uus merepark Besos.
Loomadele ja vee-elanikele ehitatakse nende loomulikud elukeskkonnad, kus nad saavad end mugavalt tunda. Merepargis alustatakse töid juba sel aastal ja loodetavasti saab see valmis aastal 2014. Kõik loomaaia rekonstrueerimistööd  peaks lõppema kuue aasta pärast.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.