"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
5 küsimust (0)
26. jaanuar 2009

Erich Krieger, laulja

Kas muusikast küllastunud tänapäeva maailmas on võimalik üllatada?

Noori on võimalik üllatada vanade lauludega, ja see üllatab mindki. Tihti imestavad noored lauljad, et vau, ma laulan biitleid. Tänapäeva muusika, isegi räpp, on harmoonilises mõttes 1970ndate muusika. Seda on lihtsalt täiustatud ja seda esitatakse kvaliteetsemalt. Eeskujud on Jaak Joala ja Ruja.

Mis inspireerib laule looma ja laulma?

Elutahe, mõnikord ka kurvad momendid nagu ema surm. Ma pole muusikute perekonnast, kuid tema toetas mind alati muusikaõpingutes. Kui ma aga praegu lund vaatan, siis mõtlen, et peaks juba kevadel mõne jõululaulu tegema, sellise, mida keegi pole kunagi laulnud. Jõulude ajal oleks seda raske kirjutada, sest siis on kõik kohad jõululaule täis.

Kui te ei oleks laulja, siis kes?

Mind on väiksest peale köitnud indiaanlaste elu. Nii et vabalt võiksin olla ka suguharupealiku poeg. Oleme koos teiste minuealiste lauljatega nagu viimased mohikaanlased, kes on saanud hea muusikalise hariduse. Noored jätavad tihti juba teisel aastal muusikaõpingud katki, rääkides, et laulmiseks pole haridust vaja ja et õpetaja rikub nende hääle ära. See on vale. Ükski õpetaja ei riku oma õpilase häält ära.

Millest unistate?

Soovin teha lugusid, mis ei ole kommerts. Mul on pooleli plaat päris oma lugudega, tahaks selle valmis jõuda. Samas tahaksin ka klassikalist muusikat teha, olen ju seda õppinud. Mul on juba suhteliselt palju eluaastaid, kuid avali olles on võimalik ka suurel laval läbi lüüa. Minu nüüdseks 80-aastane lauluõpetaja oli omal ajal pettunud, et ma popmuusika valisin. Laulsin hiljuti talle Ave Mariat ja ta ütles tunnustavalt: «Mina arvasin, et oled kehvemas seisus.»

Kas muusika suudab maailma paremaks muuta?

Muusika parandabki maailma, sellel on jõud, mis mängib hinge keeltel.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.