"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eralasteasutustele rohkem toetust (0)
26. jaanuar 2009

 Tallinn plaanib tõsta sel aastal koolieelsete eralasteaedade toetuse 1925 kroonile ja erahuvikoolidel 324 kroonile lapse kohta kuus.
Abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul on toetuse saamise õigus eralasteaedadel ja erahuvikoolidel nende 4-19-aastaste õpilaste osas, kelle elukoht on rahvastikuregistri andmetel Tallinn ja kes on kantud Tallinna eelkooliealiste laste ja koolikohustuslike laste andmekogusse. «Eralasteasutustele makstav toetus on võrdne koolieelsetele munitsipaallasteasutustele eelarve jaotamise aluseks oleva summaga ühe lapse kohta,» märkis Jäppinen. «Toetatavate eralasteaedade täpne arv pole veel teada, kuid plaanis on toetada vähemalt 20 eralasteasutuse tegevust. Erahuvikoolis soovime huviharidust võimaldada ligemale 1200 lapsele.»
Koolieelsete lasteasutuste arvestuslikuks kohamaksumuseks on sel aastal kinnitatud 23 100 kr aastas ehk 1925 kr kuus. Mullu oli toetuse suuruseks 1875 kr kuus, toetust eraldati 598 lapsele 20 eralasteasutuses summas 13,4 miljonit krooni.
Erahuvikoolidel oli 2008. aastal toetuse suuruseks 280 kr kuus, kokku toetati 1764 erahuvikooli õpilast üldsummas 5,9 miljonit krooni.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.