"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Lapse sporditegevuse pearaha suureneb 4500 kroonini (0)
26. jaanuar 2009

Tallinnas tõuseb spordirditegevuse pearaha 4500 kroonini lapse kohta aastas, esimest korda saavad toetust ka treenerid.

 

Ühtekokku toetab linn 18 966 lapse ja noore ning 394 puuetega inimese sporditegevust. Esimest korda hakatakse sellest aastast toetama ka treenereid, kes omavad vähemalt kolmandat kutsekvalifikatsiooni taset. Kokku toetatakse 305 treenerit kogusummas 8,76 milj kr.

Sel aastal on pearaha baassuurus 4500 krooni lapse kohta aastas. «Nii suur pole see kunagi olnud,» ütles abilinnapea Kaia Jäppinen. «Usume, et tänu sellele paranevad spordiklubide haldussuutlikkus ja noorte sportimistingimused ning ka treenerite töö saab ükskord ometi väärtustatud. Praegune majandusseis mõjutab ka spordivaldkonda: klubidel on kindlasti raskem leida toetajaid ja lapsevanematele võib klubide treeningtunni tasu hakata üle jõu käima. Samuti võib väheneda laste arv ning treenerid ei pruugi saada täiskoormusel töötada. Et neid mõjusid ennetada, otsustasimegi pearaha tõsta, et lapsed ise ja nende sportimisvõimalused ei kannataks.»

Kokku on Tallinna spordi- ja noorsooameti eelarves sporditegevuse toetamiseks sel aastal ette nähtud 91 milj kr.

Sellest aastast arvestatakse Tallinna linna eelarves ettenähtud vahendite arvelt sporditegevuse korraldamiseks antavat toetust uue korra alusel, mille kohaselt eraldatakse toetust spordiklubidele ja -koolidele eri koefitsientide alusel. Kui varem oli toetuse suurus lapse kohta kõikidel spordialadel ühesugune, siis uue korra puhul kujuneb spordiklubidele ja -koolidele eraldatav toetussumma eri koefitsientide (spordiala kallidust, lapse vanust, spordiklubi või -kooli saavutust) arvestamise tulemusena. Samuti tehakse tõsist koostööd spordialaliitudega, kellelt saadavate spordiklubide tulemuslikkuse edetabelite järgi toetatakse enam tiitlivõistlustel häid tulemusi saavutanud klubisid.

Sporditegevuse toetus on ette nähtud spordiklubidele ja -koolidele 4-19-aastaste laste ja noorte ning igas vanuses puuetega inimeste (harrastajate) sporditegevuse korraldamiseks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.