"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinn ja Firenze teevad koostööd (0)
26. jaanuar 2009
Scanpix

 Tallinn sõlmib Firenzega koostöömemorandumi, millega osapooled soovivad edendada koostööd kultuuri-, sotsiaal- ja majandusvaldkonnas.
2007. aasta algul toimus Firenze linna esindajate esimene töövisiit Tallinna, mille tulemusena leidsid osapooled, et huvi koostöö vastu on kahepoolne ja ulatub kaugemale koostööhuvist linna administratsioonide vahel.
Abilinnapea Kaia Jäppinen sõnul on suhete arendamisel Firenzega olulisemad märksõnad kultuur, noored, muinsuskaitse, kunsti- ja muusikaharidus, mis sobivad ka hästi Tallinna kui 2011. aasta kultuuripealinna konteksti. «Jaanuari lõpus Tallinna delegatsiooni vastuvisiidi käigus allakirjutatavat koostöömemorandumit ei saa veel käsitleda sõpruslinna lepinguna, vaid esimese konkreetse sammuna, et alustada praktilist koostööd sõpruslinna lepinguni jõudmiseks tulevikus,» ütles Jäppinen.
Esimest korda arutati koostöösidemete loomist kahe linna vahel Firenzes elava Eesti aukonsuli Luigi Cecchini ja Tallinna linnapea kohtumisel 2005. aastal.
2007. a. juulis kiitis Firenze linnanõukogu ühel häälel heaks otsuse Tallinna kui sõsarlinnaga lepingu sõlmimise kohta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.