"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
6 küsimust (0)
02. veebruar 2009
Kerttu Rakke

Kerttu Rakke, kirjanik

Kuidas mõjutab raske aeg eestlaste lugemisharjumust?

Need, kes on harjunud lugema, loevad niikuinii. Vanemad inimesed loevad muidugi rohkem kui nooremad. Ka mina veedan pigem aega arvuti ja teleri taga.

Kuidas tuleb eestlastele kirjutada?

Kuna kirjutan eesti keeles, siis ei oska ka öelda, mismoodi oleks kirjutada kellelegi teisele. Ma ei mõtle kirjutades rahvusele, kellele kirjutan, kuid kui teaksin, kuidas kirjutada nii, et kõigil huvitav oleks, küll ma siis ka niimoodi kirjutaksin. Kui mu «Kolmas printsess» vene keelde tõlgiti, siis mõtlesin küll, et tegelikult oli see raamat tõesti kirjutatud eestlastele.

Mulle meeldib eesti keel, aga teinekord minnakse sellega üle piiri. Ma tean, et olen poliitiliselt täiesti ebakorrektne, ent ma ei salli dubleeritud animafilme. Tihti pole naljad üks-ühele eestindatavad, pealegi on eesti keel liiga voolav, teksti on raske kuulates jälgida.

Kui sa poleks kirjanik, siis kes?

Ma ei pea end kirjanikuks, ma lihtsalt kirjutan. Kui ma ei kirjutaks, oleksin ilmselt samasugune laiskloom mõne teise ala peal. Mul on vedanud, sest suudan end kirjutamisega ära toita. Paljud inimesed peavad ära elamiseks midagi muud lisaks tegema.

Kas peagi võib uut raamatut oodata?

Kirjutan praegu ainult seriaali «Kodu keset linna». Ehk suvel võtan midagi muud ette.

Kas saaksid ka suurele filmile stsenaariumi kirjutamisega hakkama?

Teemasid ja pakkumisi on läbi käinud, aga kuni midagi kindlat pole, ei soovi ma sellest rääkida. Ma pole kunagi suure filmi tegemist eraldi väljakutsena võtnud.

Millest kirjutaksid, kui Nõukogude aeg kestaks?

Ei taha sellele isegi mitte mõelda, sest olen põhimõtteliselt igasuguse ideelise diktatuuri vastu. Kui perestroikat poleks tulnud, ei oleks ma üldse kirjutama saanud hakata, või siis oleksin nende kirjutiste eest vangis istunud.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.