"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eeskirju eiranud taksojuhtidele 100 000 krooni trahvi (0)
02. veebruar 2009

Tallinna munitsipaalpolitseiameti taksokontrolörid algatasid esimeste töönädalate jooksul kokku 57 väärteomenetlust.
Neist 48 juhul on väärteomenetlus lõpule viidud, kokku on määratud trahve 94 700 krooni eest.
Munitsipaalpolitseiameti kümneliikmeline taksokontrolli rühm alustas praktilist tegevust 12. jaanuaril. Keskmiselt kontrollitakse ööpäeva jooksul 80-100 taksot. Enamik tuvastatud rikkumisi on seotud vajalike dokumentide puudumise või nõuetele mittevastamisega. Lisaks dokumentidele kontrollitakse sõiduki tehnilist seisundit, teenuse osutamiseks vajalike seadmete (taksomeetri, printeri ja plafooni) olemasolu, paigutust ja  nõuetele vastavust. Kontrollitakse ka taksodena kasutatavate sõidukite puhtust nii seest ja väljast, taksojuhi riietust ja muude nüansside kehtestatud nõuetele vastavust.
Abilinnapea Taavi Aasa sõnul on taksokontrolörid saanud meedias põhjendamatu kriitika osaliseks. «On püütud jätta muljet, justkui tegeleks taksokontrolörid tühiste asjade pärast trahvimisega,» ütles Aas. «Ent taksoteenuse osutamist räpase sõidukiga ei saa pidada ebaoluliseks probleemiks. Porise sõiduki eest määratakse trahv üksnes juhul, kui seda vajakajäämist ei ole võimalik kehva ilmaga välja vabandada – see tähendab, et ilm on olnud kuiv ning sõiduk ei ole saanud poriseks nö töö käigus.»
Aas lisas, et pesemata taksode eest ei ole mitte kedagi karistatud 4800 krooni suuruse trahviga, nagu on ajakirjanduses väidetud. «Nii suur trahv määrati isikule, kes osutas taksoteenust ilma ühegi dokumendita, tal puudus nii sõidukikaart kui ka teised teenuse osutamise seaduslikkust tõendavad dokumendid.»

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.