"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Harju tänava haljasalale tuleb kauaoodatud kohvik (0)
02. veebruar 2009

Tallinn plaanib ehitada Harju tänavale kauaoodatud kohviku, mis oleks kasutuses nii suvel kui ka talvel. Suviti mahub kohvikusse 12 nelja inimese söögilauda, lisaks terrassile jäävad kohad, talviti oleks kohvik uisulaenutuse võrra väiksem.

Kohviku rajamise muutis realistlikuks Riigikogu majanduskomisjoni otsus, mis andis keskkonnaministeeriumile loa võõrandada Tallinnale tasuta neli krunti Harju tänava ääres.

Kruntide tasuta võõrandamist taotles linn alates 2004. aastast. Kuigi juba 2007. aastal oli kohviku ehitamiseks eelarves raha eraldatud ja ka eskiisprojekt valmis, ei jõutud riigiga ehituslubade asjus kokkuleppele. Nii jäigi kaks ja pool miljonit krooni kohviku ehitamiseks kasutamata. Nüüd võetakse tookordne eskiisprojekt ja vaadatakse töörühmaga üle, vajadusel projekti täiendatakse. Kahe aasta tagused kavandid nägid ette ühekorruselise kohviku haljasala ülemisel nõlval.

Millal kohviku projekt valmis saab ja ehitustööd lahti lähevad, ei osanud abilinnapea Denis Boroditš veel öelda, kuid ta avaldas lootust, et projekt valmib aasta lõpuks. Seejärel kuulutatakse välja riigihange ja ehituskonkurss. Võõrandatavad krundid on Harju 40/42, 40a, 32 ja 24/26, kokku 4500 m2 pargiala.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.