"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Lasnamäe tahab õitsele puhkeda (0)
02. veebruar 2009
Lasnamäe on muutumas turvaliseks ja mugavaks linnaosaks.

Siseliuväli ja rulapark, uus raamatukogu, purskkaevud, 31 laste mänguväljakut ja seitse haljasala – kõige selle rajamine Lasnamäele lähema nelja aasta jooksul peaks panema aluse linnaosa uuestisünnile.

«Nõukogude aja magalarajoonist peab saama mugav linnaosa, mille elanikel on euroopalik mentaliteet,» leiab Lasnamäe linnaosa vanem Kalle Klandorf. «Üks meie eesmärke on kindlasti linnaosa maine muutmine. Lasnamäe peab muutma nii oma olemust kui ka ilmet.»
Linnaosa kaunimaks ja inimsõbralikumaks muutmisele aitab kindlasti kaasa mitmete uute ehitiste ja rajatiste püstitamine. Näiteks on kavas luua või renoveerida 31 laste mänguväljakut, neist üheteistkümnele on juba leitud 250–280 000 krooni väljaku kohta.
Samuti on olemas rahaeraldised kaheksa koertejalutusplatsi ja seitsme haljasala rajamiseks. Lisaks sellele on lähema kolme aasta jooksul kavas ehitada kolm purskkaevu – Pae 49 juurde, loodavasse Pae parki ja Tondiraba haljasalale.
«Endisest dolomiidikarjäärist saab puhkeala, kus on palju vaba aja veetmise võimalusi,» kinnitab Klandrof.
Lasnamäe uues arengukavas, mille linnavalitsus eelmisel nädalal heaks kiitis, on ka kirjas, et 2013. aastaks ehitatakse Koorti, Loitsu ja Liikuri tänava vahelisele alale siseliuväli. Hoonesisene rulapark valmib aga aadressil Härma 14.
Nende objektide ehitamiseks kulub Tallinna spordi- ja noorsooametil vastavalt 35,4 ja 25,5 miljonit krooni.
«Lasnamäele on kindlasti tarvis luua ka rohkem töökohti, et kohalikud elanikud ei peaks kulutama aega töölesõidu peale,» ütleb Klandorf.
Samuti on seatud eesmärgiks ettevõtlust soodustava ja investoreid ligi tõmbava majanduskeskkonna loomine. See tähendab uute ettevõtete loomist, mille tugev külg oleks teadus-, mitte töömahukas tootmine.
Eesmärk number kaks on kultuuriteenuste lai ja kvaliteetne valik ning haridusele ja noortele soodsa keskkonna loomine, samuti vajadus viia eesti keele õpetamine vene koolides kõrgele tasemele.
Kindlasti aitab eesmärkide täitumisele kaasa see, et 2012. aastal kavandatakse alustada ka uue Lasnamäe raamatukogu ehitamist.
Lähema nelja aasta plaanis on ette nähtud ka noorte vaba aja keskuste rajamine Lasnamäe mikrorajoonidessse. Kahe aasta pärast peab valmis saama avalik saun aadressil Pae 19.
Jätkatakse viitade ja infotahvlite paigaldamist Jüriöö parki ja teistesse kohtadesse, kus liigub vähem rahvast, paigaldatakse videovalvesüsteem.
Üle ega ümber ei saa ka Lasnamäe tulevasest trammiliinist. Arengukava kohaselt peab lennujaamani viiva trammitee haru ning Odra tänavat ja Laagna teed ühendava lõigu ehitus algama juba 2010. aastal. Veel käesoleval aastal algab munitsipaalmajade ehitus Loopealse ja Raadiku tänavale.
Neljas Tallinna prioriteet – luua inimestele võimalus elada turvalises ja inimväärses keskkonnas – tähendab Lasnamäe oludes naabrivalve projekti laiendamist ja õiguskaitseorganite paremat tööd. Parandada on vaja ka kiirabi ning eriarstiabi, samuti sotsiaalteenuste kättesaadavust Lasnamäe elanikele.
Lasnamäe linnaosa arengukava aastateks 2009–2013 läheb järgmisel nädalal arutlusele linnavolikogu istungil.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.