"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Liivalaia gümnaasium saab korda (0)
02. veebruar 2009

Järgmisel aastal avab renoveeritud Liivalaia gümnaasium uhke spordihoone, kus saavad sportida kõik linlased.

 

Kuna kooli krunt on väike, ei saa sinna teha täismõõdulist staadionit. Selle asemele saab kooliõu kunstmurukattega pallimänguväljaku. Kooli võimla aga laieneb 20X 24 m suuruseks korralike treenimisvõimaluste ja pesemisruumidega spordihooneks.

«Tulevasel kahe väljakuga võimlal on eraldi sissepääs ja seda saavad lisaks õpilastele kasutada kõik ümbruskonna elanikud,» ütles gümnaasiumi direktor Tiina Lorents.

Haridusameti haldusosakonna juhataja Anti Sirkeli sõnul vajab Liivalaia gümnaasium hädasti remonti. «See on üks hullemas seisus kesklinna koole,» ütles Sirkel. «Koolimajal puudub ventilatsioon. Aknad on küll vahetatud, kuid tuulutamiseks neid avada ei saa, sest kool asub tänava ääres, kust tuleb tohutu müra.» Seetõttu peab koolile ilmselt müratõkke ehitama.

Lorents ütles, et kooli töötajad ja õpilased on maja küll hästi hoidnud, kuid remondiga enam oodata ei saa. «Oleme õnnelikud, et remont meieni jõudis,» lausus direktor. «Seni on remonti läinud ka meist palju hiljem ehitatud koolimajad. Tänava poolt tundub hoone täitsa ilus, aga näiteks küttesüsteem vajab hädasti remonti.»

Lorentsi sõnul pärineb maja kanalisatsioon ja torustik 1966. aastast. Maja ehitasid kunagi vangid ja kuigi vahepeal on tehtud hädapäraseid remonditöid, annab halb ehituskvaliteet tunda.

Eelseisva remondi käigus kerkib praegusele garderoobidele ja tööõpetuse klassile peale teine korrus, kuhu on kavandatud raamatukogu ja arvutiklass. Kool saab uue elektrisüsteemi, torustiku ja ventilatsiooni.

Direktor avaldas lootust, et remont tõstab ehk õpilaste huvi kooli vastu. «Praegu käib Liivalaia gümnaasiumis 370 õpilast, aga oleme valmis vastu võtma rohkem,» lisas Lorents.

Praegu on käimas konkurss renoveerija leidmiseks. Märtsis läheb lahti projekteerimine ja sügisel hakkab ehitus pihta. Uuenenud kool peaks uksed avama 1. septembril 2010.

Selle aasta sügiseks renoveerib linn koostöös eraettevõtetega Juhkentali gümnaasiumi, Lilleküla gümnaasiumi, 53. keskkooli ja Mahtra gümnaasiumi. 2010. aasta sügiseks saavad korda Tallinna Humanitaargümnaasium, Liivalaia gümnaasium, Väike-Õismäe gümnaasium ja Järveotsa gümnaasium.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.