"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Maailmast (0)
02. veebruar 2009

Euroopa valib rohelist linna
Euroopa Liit valis 35 linna seast välja kaheksa nominenti, kes kandiderivad rohelise linna tiitlile. Nendeks on Kopenhaagen, Amsterdam, Oslo, Stockholm, Bristol, Freiburg, Hamburg ja Münster. Valiku tegemisel arvestatakse järgmisi näitajaid: ühistransport, pargid, õhu kvaliteet, prügikorraldus, vähene mürasaaste, vee kvaliteet, keskkonnajuhtimine, kohalik panus võitlusse kliimamuutustega. Euroopa roheline linn 2010 selgub Brüsselis 23. veebruaril.

Birmingham abistab linlasi
Birminghami linn plaanib lisa-abipaketti suure tööpuudusega piirkondade kodanikele, toetusprogramm suuruseks on 2,26 miljardit naela.
Kaheks aastaks kavandatud pakett pöörab tähelepanu inimestele, kes elavad piirkondades, kus on palju töötuid.
Londonis saavad madalaima sissetulekuga linlased aasta algusest bussis ja trammis kuni 50% sõidusoodustust.

Moskva metroo laieneb
 Eelmise aasta lõpus vastu võetud Moskva linna uus  arengukava näeb ette ehitada kuni aastani 2025 linna 360 kilomeetrit metrooliine. Enamus neist on praeguste liinide pikendused tihedalt asustatud piirkondadesse Butovos, Mitinos, Novokosinos ja Zulebinos.
Juba sel aastal on kavas avada uued metroopeatused Lublino liini lõunapoolsel suunal.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.