"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Tänav kausitäie supi eest (0)
02. veebruar 2009

Ülemaailmse majanduskriisi ajal 1930ndate alguses, mis Eestit vahetult puudutas, oli supiköökide asutamine puudusse sattunute toetamiseks laialt levinud.

Talvel 1931–1932 avas Tallinna linnavalitsus haridus- ja sotsiaalministeeriumi tellimusel kolm tasuta toidu jagamise punkti töötute ja nende perekondade tarvis: praeguse Liivalaia tänava öömajas, endises kasarmus Lutheri vineeri- ja mööblikombinaadi lähedal Pärnu maanteel ja Koplis.

Sellal ilmunud Tallinna ajalehtedes märgiti, et 1931.–1932. aasta talvel oli linna 135 000 elaniku hulgas umbes 5000 töötut. Lisaks tulid pealinna töötud provintsist, isegi väga kaugest Petserist. Valitsus ja linnavõimud püüdsid töötuid rakendada ühiskondlikel töödel, makstes selle eest sümboolset tasu, kuid tagades töötegijatele sooja toidu kord päevas.

Selle aja ühiskondliku töö kõige märgatavam tulemus on Jõe tänav, mis asub Härjapea jõe kanalisatsioonitrassi sulgemise kohal, samuti Skoone bastioni juures läbi linnamüüri raiutud teed. Linnaelanike seas kunagi väga populaarne olnud park Bastioni mäel osutus selle tulemusena Laiast tänavast äralõigatuks.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.