"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Uus elektrijaam kütab puudega (0)
02. veebruar 2009

Tallinna külje all alustas tööd Väo soojuselektrijaam, mis toodab energiat puidujäätmetest. Iru elektrijaama remondi või võmaliku rikke korral aitab Väo jaam vältida sooja vee katkestusi Lasnamäel.
Elektrijaam kütuseks on kõige madalama kvaliteediga puidujäätmed, mida Eestis alles hiljuti ei osatud kusagil kasutada. «Meile sobivad kõik puidujäätmed, ka oksad, puukoor, isegi pehkinud puu; reservkütuseks on turvas,» ütles elektrijaama juhatuse esimees Andres Taukar.
Lepingud toorme saamiseks on sõlmitud, tõrgete vältimiseks on plaanis hoida jaamas kolme kuu kütusevaru. Energia hind on Väo jaamas 5–10% madalam kui Iru elektrijaamas.
Lasnamäe linnaosavanema asetäitja Andrei Novikovi sõnul on Väo elektrijaam piisavalt võimas, et avarii või remondi korral asendada Iru elektrijaama, vältimaks sooja vee katkestusi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.