"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
(0)
09. veebruar 2009

Londoni ratturid vastassuunda
Londonis on heaks kiidetud liiklusskeem, mis lubab kesklinnas seitsmel ühesuunalisel tänaval sõita jalgratturitel  ka vastassuunas. Niiviisi saavad nad vältida tänavaid, mis on parajasti üle koormatud, ja liigelda tänu sellele ohutumalt. Selle abinõuga tahetakse julgustada londonlasi käima tööl rohkem jalgrattaga.
Skeemi autorid on kindlad, et see ei põhjusta mingit ohtu ei sõidukijuhtidele, jalakäijatele ega ratturitele. Uus kord peaks rakenduma varasuvest.

Madrid kaardistas müra
25-liikmeline spetsialistide meeskond kaardistas Hispaania pealinna Madridi müratasemed viimase kahe aasta jooksul, kogudes andmeid 1800 eri punktist. Uuringu tulemused on aluseks meer Alberto Ruiz-Gallardóni kampaaniale, mis näitab ära mürarikkamad paigad. Madridi helisaaste on võrreldav teiste sama suurte Euroopa linnadega, kus leitakse, et päeval on müratase mõistlik 94,4% elanikele ja öösel vaid 80%-le.

Dublinis vähem ühissõidukeid
Dublin Bus kaotab 290 töökohta ja võtab käigust maha 120 bussi ehk ligi kümnendiku veeremist. Ettevõte põhjendab oma otsust sõitjate vähenemisega, mille on kaasa toonud väiksem tööhõive ja uusrajoonide arenduste seisak, samuti üldine tarbimise vähenemine. Ühtki liini ei suleta, kuid bussid käivad edaspidi harvemini. Umbes 320 töötaja koondamisest on teatanud ka Iirimaa  rahvuslik bussikompanii Bus Eireann.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.