"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
6 küsimust (0)
09. veebruar 2009
Ivo Nikkolo

Ivo Nikkolo, moediainer

 

Mis tasemel on meie rõivakunst?

Üks asi on moekunst, see tähendab autori loomingut, kunsti. Teine asi on tööstuslik laiatarbe-rõivadisain. Kui rääkida viimasest, siis kummitab seda tarbijate puudus – Eesti on lihtsalt liga väike. Ka teistes tööstusharudes on nii.

Mis iseloomustab Eesti rõivadisaini, kas rabelemine välismaale?

Tegelikult võiks isegi rohkem rabeleda. Vähesed püüavad oma toodangut välismaale müüa, Baltika ehk on üks. Väiksemaid tegijaid on ka, kuid neid ei tunne keegi.
Moedisain on rahvusvaheline tööstus. Selleks, et omapära saavutada ja sellega läbi lüüa, on vaja väga palju raha ja kogemusi.

Kas välismaal on raske läbi lüüa?

Eks nii ole igal alal. Kui teaks täpselt valemit, kuidas toimida, oleksin seda juba ammu kasutanud. Vaja on teha tööd, ja muidugi on vaja häid ideid. Uuendusteta ei saa.

Kes ja kuidas otsustavad, mis on parasjagu laiatarbemoes?

Keegi tegelikult ise midagi välja ei mõtle. Tavaliselt otsustab ja teeb halvas mõttes propagandat see, kellel on rohkem raha. Viimastel aastakümnetel ei saa rääkida mingist kindlast stiilist, moes on kõik, mida inimene vaid välja kanda suudab. 60ndatest 80ndateni järgis mood kindlat joont, ja trendikas oli see, kes sellest juhindus.

Kas siis disainis isikupära ei eksisteerigi?

Eks igal disaineril ole oma isikupära, see on ilmselge. Tavaliselt aga oskab seda näha vaid vilunud silm.
Kas meie tänavapildis

jätab midagi soovida?

Tänavapildil pole midagi hullu. Kõik on täitsa kenad inimesed.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.