"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Intelligentne töötu oli esialgu haruldus (0)
09. veebruar 2009

1931. aastal suurenes hüppeliselt kuritegevus, tolleaegsete ajalehtede andmetel ka enesetappude arv. Peaaegu iga enesetapja põhjendas hüvastijätukirjas oma tegu kriisiga.

 

1932. a jaanuaris oli Tallinna tööbörsil registreeritud 4664 töötut, kaks korda rohkem kui aasta varem. Kogu Tallinna elanikkond oli tol ajal 140 000. Enim oli töötute seas lihttöölisi, järgnesid ehitajad, müüjad, metallitöötlejad ja mehaanikud. Naisi ja mehi oli töötute hulgas võrdselt. Töötajaid hakkasid koondama ka riigiasutused. Kevadel 1932 andis riigikogu valitsusele õiguse vallandada üks abikaasadest, kui mõlemad töötasid riigiametis. Selle tulemusena jäi töötuks mitusada õpetajat ja statistikasse ilmus uus mõiste «intelligentne töötu».

Kahe kriisiaastaga suurenes Tallinna prostituutide arv saja võrra. Kriisi tõttu käis hästi igasuguste poliitiliste agitaatorite, eriti kommunistide käsi.

Töötute toitlustamiseks eraldas riik oma varudest poolteist tuhat tonni rukist. Jõuludeks said abivajajad soodushinnaga küttepuid. Riik korraldas hädasolijate toetuseks ka ühisabi, kus inimesed said
neile annetada riideid ja tarbeesemeid.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.