"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Loodi komisjon korruptsiooni vastu võitlemiseks (0)
09. veebruar 2009

Linnavalitsuse initsiatiivil on moodustamisel töörühm, mis hakkab töötama välja korruptsioonivastast tegevuskava.
Linnavalitsus koostab ja esitab linnavolikogule tegevuskava pärast uue korruptsioonivastase seaduse vastuvõtmist Riigikogus.
Linnapea Edgar Savisaare sõnul pärsib linna võimalusi korruptsiooni tõkestada õigusliku regulatsiooni ebaselgus ja sisemine vastuolulisus. Linnavalitsus on seoses ebaselgetest regulatsioonidest tingitud probleemidega pöördunud nii vabariigi valitsuse kui ka õiguskantsleri poole.
«See, et riik pole suutnud korruptsioonivastast seadust põhiseaduse ja õiguse üldpõhimõtetega kooskõlla viia, on kahetsusväärne,» nentis Savisaar. «Vähemalt on justiitsministeerium nüüd ometi seaduse eelnõu valmis saanud ja kooskõlastusringile saatnud, uus seadus peaks jõustuma 1. jaanuarist 2010.»
Töörühma ülesanneteks on üle vaadata linnavalitsuse tööprotsessid, et minimeerida korruptsiooni esinemise võimalused, välja töötada linna õigusaktide eelnõud uue korruptsioonivastase seaduse rakendamiseks ning kavandada vajalikud koolitused linna teenistujatele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.