"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Majanduslangus suurendab inimeste sportimishuvi (0)
09. veebruar 2009
Olümpiavõitja Gerd Kanter, kes teeb trenni linna spordihallides, on nende teeninduse ja hinnaga rahul.

Majanduslanguse olukorras on paljud inimesed kolinud tervisesporti tegema linna spordirajatistesse, kus sportimine on tunduvalt odavam.

 

 

 

Pea kõigis Tallinna spordiasutustes kasvas mullu sportijate arv, ja sama suundumus on jätkunud ka tänavu.

Tallinna spordihalli direktori Heino Sildoja sõnul on majanduslangus suurendanud linna spordiasutustes trenni tegevate inimeste arvu. «Meil on ju soodsamad hinnad kui eraspordiklubides,» nentis Sildoja. Kokku tõusis Tallinna spordihalli ja tema allasutuste külastatavus aastaga tervelt 127 610 inimese võrra.

Samas spordihallis juba aastaid treeninud olümpiavõitja Gerd Kanter ütles, et jääb linna pakutavate sportimisvõimalustega enam kui rahule. «Linna sisetreeningu saalid on tunduvalt soodsama hinnaga kui eraomanike saalid,» nentis kettaheitja. «Ja terviserajad Pirital ja Nõmmel ei maksa üldse midagi. Igas Tallinna linnaosas on võimalik sportida, kui inimesed ainult tahavad.

Sildoja kinnitusel erineb treeningpaikade külastatavus piirkonniti. «Kesklinnas käib palju rahvast, samas on Lasnamäe kergejõustikuhalli külastatavus üldiselt väiksem, nagu ka Õismäel. Nõmme ujulas käib jälle tavaliselt rohkem rahvast, sest sealkandis elab palju vanemaid inimesi, kes saavad päevasel ajal eriti soodsa hinnaga ujuda. Ujulate külastatavus on üldse üle ootuste suuri. Tallinnas jätkuks ruumi veel vähemalt ühele ujulale.»

Linn on kehtestanud Kärberi 9 detailplaneeringu, mis lubab ehitada Lasnamäele veel ühe spordihoone ja ujula. Samuti toetab linn ujula ehitamist Kristiine linnaossa Audentese spordikooli juurde.

Sildoja sõnul on erinevalt ujulatest spordihalle Tallinnas piisavalt. «Inimesi käib teatud aegadel palju, isegi Lasnamäe kergejõustikuhall on jalgpallitreeningute ajal täis,» rääkis ta. «Ometigi on Tallinnas spordihalle rohkem kui paljudes muudes pealinnades.»

Kanter oli Sildojaga ühte meelt. «Tallinnas on kolm sisekergejõustiku halli, mõnes Lääne-Euroopa riigis pole neid aga ühtegi,» ütles Kanter. «Meie sportimiskohad on tänapäevased, soojad ja korralikult valgustatud. Kui need sobivad tippsportlastele, siis miks ei peaks sobima harrastajatele.»

Eesti kergejõustikuliidu peasekretäri Sirje Lippe jutu järgi pole näiteks Norras ühtegi sisehalli, ja Helsingis on neid ainult üks.

Abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul tingib sisehallide vajaduse Eesti kliima. «Üheksa kuud on ilm kergejõustiku harrastamiseks ebasoodne, seepärast ongi Tallinn rõhunud sisehallide peale,» ütles Jäppinen. «Norrakad on käinud ja kadestanud, sest neil pole ühtegi sisehalli, soomlaste ainus on ehitatud vanasse tehasehoonesse.»

Tallinna spordihalli külastati mullu 130 679 korda ehk 12 832 korda rohkem kui ülemöödunud aastal. Lasnamäe kergejõustikuhallis käis möödunud aastal 130 095 inimest ehk 6491 inimest rohkem kui aasta varem, Nõmme ujulas 189 473 inimest ehk 1544 võrra rohkem. 2007. aastal avatud Õismäe ujulat külastati juba esimese kahe ja poole kuuga 37 250 korral, eelmisel aastal jõudis külastajate arv 144 473 peale.

Tallinna spordibaasid ja nende hinnad

Spordihallis (Herne 30) on olemas 200-meetrine tehiskattega nelja rajaga jooksuovaal, heitesein kettaheitjatele ja odaviskajatele, sisekergejõustiku alade paigad, kaks tehiskattega tenniseväljakut ja tehiskattega korvpalliväljak teisaldatavate korvialustega.

77 m2 suuruses jõusaalis asub 30 jõusaalimasinat. Jõutreeningu nurgas on olemas tõstepõrand ja tõstekangitellingud. Pärast treeningut on võimalik lõõgastuda solaariumis, hüdromassaažis ja saunas. Süüa-juua saab tribüünil asuvas kohvikus.

Kaks tundi kergejõustikuväljakul maksab 30 krooni, kuni 16- aastastele lastele 20 krooni. Kui väljakule lisandub jõusaal, maksab kahe tunni pilet 60 krooni.

Kergejõustikuareeni kuupilet maksab 300 krooni, kui võtta lisaks jõusaal, siis 600 krooni.

Lasnamäe kergejõustikuhall (Punane 45) ootab linlasi sportima esmaspäevast reedeni kella 8-22, nädalavahetustel kella 9-21.

Külastajate kasutuses on kergejõustikuväljak, jõusaal, flygrossing ehk treenimine laes rippuvate kummide otsas, kaljuronimine ja jalgpalliväljak. Võib käia aeroobikas, shapingus ja saunas.

Kergejõustikuareeni pilet maksab sõltuvalt kellaajast ja vanusest 20-46 krooni, koos jõusaaliga 60-80 krooni. Kergejõustikuareeni kuukaardi eest tuleb välja käia 300-400 krooni, koos jõusaaliga 600-700 krooni.

Nõmme tennisekeskus (Rahu 3) on avatud kella 9-22. 55 minutit mängu
kaarhalli tenniseväljakul maksab 190 krooni, sama kaua treeningväljaku kasutamist 90 krooni. Tennisereketit saab laenutada 20 krooni eest.

90 minutit jõusaalis läheb maksma 30 krooni, õpilasele, üliõpilasele ja pensionärile 20 krooni.

Kristiine spordihallis (Forelli 12) asub üks Tallinna suuremaid spordisaale mõõtmetega 30×48 meetrit. Esmaspäevast pühapäevani kella 8-23 avatud saalis saab mängida korvpalli, võrkpalli, lauatennist, jalgpalli, käsipalli, saalihokit ja tennist, ronida kunstlikul kaljuseinal. Tund väljakul maksab 270-600 krooni, poolel väljakul 180-350 krooni. Soovi korral saab mängida üheaegselt kahel väljakul, mis on teineteisest kardinaga eraldatavad.

Väike spordisaal on avatud tööpäeviti kella 9-22, nädalavahetusel 10-18. Väikese spordisaali üürimine 45 minutiks maksab 160-250 krooni.

Jõusaali pääseb 50 krooni eest tööpäeviti kella 9-21 ja laupäeval 10-18. Kuukaart maksab 380 krooni. Esmaspäevast reedeni on võimalik kasutada väikest vastuvooluseadmega basseini, 45 minutit maksab 45 krooni.

Lisaks ootab huvilisi vesivõimlemine, 2-4-kohaline väike tunnisaun ja kuni 15-kohaline suur saun.

Nõmme ujulas (Vabaduse pst 156) on linlaste käsutuses 25-meetrine kuue rajaga bassein, väike bassein, mullivann, leili- ja aurusaunad, infrapunasaun, jõusaal, aeroobika, vesiaeroobika, solaarium, massöör, juuksur ja kohvik. Ujula on avatud esmaspäevast reedeni kella 7-22, nädalavahetustel 9-22. Ühekordne külastamisaeg on 90 min. Pileteid müüakse kella 20.30, pilet maksab 35-75 krooni. Jõusaali ja ujula pilet maksab 60-130 kr, 10 korra ujumise pilet 270-675 kr (sõltuvalt kellaajast).

Nõmme tennisekeskuses (Rahu 3) on kuus savi-liivaväljakut ja asfaltväljakud, kaarhallis vaipkattega tenniseväljak ja harjutusväljak. Lisaks jõusaal, saun basseiniga ja kaminasaal.

Õismäe ujulas ( Ehitajate tee 109A/2 ) ootab külastajaid 25-meetrine kuue rajaga bassein, mil sügavust 110-180 cm. Lisaks 50 cm sügavune väike bassein, mullivann, leilisaunad, kaks jõusaali, vesiaeroobika, solaarium, SPA kapsel ja beebivann.

Poolteist tundi ujumist läheb sõltuvalt kellaajast maksma 36-75 krooni, pensionäridele ja lastele on hind odavam. 10 korra ujumise piletid maksavad 270-675 krooni. Jõusaalis treenimine nõuab 60-130 krooni, 10 korda trenni 540- 170 krooni.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.