"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Palju põnevust vähese raha eest: Tallinn Card (0)
09. veebruar 2009
Margus Malvi jutu järgi jagus koos temaga linnatuuril käinud pisiperel õhinat ja lusti kogu Tallinn Cardiga veedetud päeva jooksul.

Põneva päeva koos lastega saab väga soodsalt sisustada Tallinn Cardiga, mis võimaldab tasuta või üliodavalt kasutada ligi sadat teenust või toodet.

 

EMT võrgujuhil Margus Malvil tekkis ühel päeval idee teha linnas üks pikem, lausa ööpäevane tuuritamine. Et teha oma mõte teoks võimalikult vähese raha eest, ostis ta Tallinn Cardi. «Isegi kui oled kohalik elanik, pakub kaart hea võimaluse sisustada endale väga huvitav päev,» nentis Malv, kes käis koos lapse ja sõpradega päeva jooksul vanalinnas Toomase-nimelise rongiga sõitmas, Oleviste kiriku tornis, Kalevi martsipanitoa, Pirita kloostri varemetes, Pirita jõel paadituuril, linnamüüril ja punaste bussidega sõitmas. «Paljude asjade peale, mida Tallinn pakub, ei tulekski, mis siis, et elad siin. Kaart näitab ära Tallinna tuuma,» ütles Malv.

Soodsamalt seiklusparki

Tallinn Cardi saab osta juba üle kümne aasta. Kokku on kaardiga kaasas käivas huviväärsuste paketis ligi sada toodet ja teenust, millest enam kui pooled on kaardiomanikule täiesti tasuta. Mõnes kohas on võimalik kasutada korraga mitut tasuta teenust, näiteks vabaõhumuuseumis ja linnamuuseumis saab nii tasuta sissepääsu kui ka tasuta audiogiidi. Soodustused on ette nähtud paljudele ekskursioonidele, aga ka näiteks vanalinna kepikõnnimatkale, jalgrattaretkele, jalgratta- ja
segway-laenutusele. Samuti pääseb soodsamalt seiklusparki, veeparki, ujulatesse, eri söögikohtadesse, lisaks antakse paarikümnes kohas kingitus.

Kõiki neid hüvesid saab kasutada kaardil märgitud aja jooksul. Kaar-te on 6-, 24-, 48 ja 72-tunniseid, selle kehtivust loetakse sisenemistest alates. See tähendab, et kui astute näiteks loomaaeda sisse viis minutit enne kaardi kehtivusaja lõppu, võite siiski rahulikult kõik loomad ära vaadata, keegi teid välja ei aja ja lisaraha ei küsi. Küll aga saab igasse kohta siseneda kaardiga vaid ühe korra.

Popid 24-tunnised

Tallinn Cardi müüva Tallink Express Hoteli vastuvõtujuhi Siim Ojaveri sõnul on ostjate hulgas kõige popimad 24-tunnised kaardid. «Tallinn Cardil pole nö tüüpilist ostjat,» tõdes ta. «Iseloomulik on vast see, et kaardi soetaja pole tulnud Tallinna ainult pidutsema või ostma, vaid soovib ka hiljem üht-teist mäletada ja meenutada. Ma ise käisin oma «kaardipäeval» mõnes muuseumis ja sõitsin tiiru punase kahekorruselise bussiga. Väga lahe päev oli, kuigi kõiki soodustusi loomulikult kasutada ei jõudnud.»

Tallinn Cardi saab osta Tallinna turismiinfokeskustest, kõikidest linna «väravatest» – Balti jaamast, bussijaamast, lennujaamast ja sadamast –, 42 hotellist ja reisibüroodest.

Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on kaart mõeldud kõigile neile, kes soovivad Tallinna lihtsalt ja mugavalt tundma õppida ja nautida: nii välisturistile, eestimaalasele kui ka tallinlasele. «Ei teagi kedagi, kes seda kaarti kasutada ei võiks,» mainis Mutli. «Tegemist peaks olema uudishimuliku ja aktiivse inimesega, kes on valmis Tallinnas aja maha võtma ja end oma teadmishimul ja elamusjanul kanda laskma.»

Mutli meelest sobib kaart ka kingituseks mujalt külla tulnud sõpradele või niisama sünnipäevakingiks. «Üha enam otsitakse võimalust kinkida tähtpäevadeks mitte asju, vaid elamusi. Miks siis mitte kinkida sõbrale või pereliikmele üks muretu ja põnev aeg-maha-päev Tallinnas,» ütles abilinnapea.

Tagasiside positiivne

Tallinna ettevõtlusameti Tallinn Card projektijuhi Kersti Uue sõnul pole «keskmist kasu», mida kaardiostja soodustuste kasutamisest saab, otseselt välja arvutatud, küll aga on aastate jooksul küsitletud kaardi ostnud inimesi ja tagasiside on alati olnud positiivne. Eelmisel aastal pidas 92% kaardi kasutajaist Tallinn Cardi tasuvust heaks või väga heaks. «Eks see ole nii, et mida aktiivsemalt inimene linnaga ja siinsete võimalustega tutvub, mida enamates kohtades ta Tallinn Cardi kasutab, seda suurem on tema rahaline kasu,» ütles Uus. Lisaks rahale säästab Tallinn Cardi kasutaja aega, sest koos kaardiga saab ta kaasa kataloogi, kus sees info kõikide kaardi partnerite ja pakkumiste kohta: lahtiolekuajad, aadressid, ligipääsuinfo, telefoninumbrid jne. Tänu sellele ei pea iga muuseumi, vaatamisväärsuse või ekskursiooni kohta eraldi teavet küsima, samuti pole vaja uurida vaba aja veetmise kohtade, söömisvõimaluste või kvaliteetsete käsitöö- ja kunstipoodide kohta.

Hinnad Tallinn Cardiga

Täiskasvanu Hind 24h
tavahind Tallinn Cardiga (375 kr)

Oleviste kiriku torn 30 kr 0 kr

Rong Toomas 70 kr 0 kr

Linnamüür 15 kr 0 kr

Eppingi torn* 60 kr 0 kr

Kalevi martsipanituba 10 kr 0 kr

Punased City-tour bussid 250 kr 0 kr

Pirita kloostri varemed 20 kr 0 kr

Pirita paadilaenutus 150 kr 75 kr

KOKKU: 605 kr 450 kr
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.