"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Koduõu korda kuni veerand miljoni krooniga (0)
16. veebruar 2009
Angerja 11 asuv ühistu kasutas oma raha haljastuse rajamiseks.

Puhkeala, mängu- või spordiväljaku rajamiseks ning mitmeks muuks koduõue korrastamise tööks võivad ühistud taotleda kuni 250 000 krooni suurust toetust.

 

«Valik, mitte tarvis toetust küsida, on lai,» ütles abilinnapea Denis Borodits. «Ja ühistute huvi toetuse taotlemise vastu on aasta-aastalt kasvanud.»

Toetust võib taotleda õueteede, kõnniteede, parkimisplatsi, prügikonteinerite platsi ehituseks ja remondiks, õue haljastamiseks, puhkeala rajamiseks, õueala valgustamiseks, mängu- ja spordiväljakute, samuti piirdeaedade paigaldamiseks ja remondiks. Seda tasub küsida ka sadevee probleemide lahendamiseks ja õueinventari muretsemiseks või korrastamiseks.

Korteriühistul on õigus saada toetust kuni 70% ulatuses projekti kogumaksumusest, 30% moodustab omafinantseering.

Mullu sai toetust 139 ühistut, rahuldatud sai umbes 70% avaldustest.

Toetuse taotlemiseks tuleb viia linnaosavalitsusse avaldus koos lisadokumentidega õue heakorrastamise kohta, lisades mitte vähem kui kolm planeeritavate tööde hinnapakkumist. Maksimaalne toetuse suurus aastas on 250 000 krooni, kolme aasta kohta kokku 625 000 krooni.

Toetus makstakse välja kuludeklaratsiooni alusel, enne seda peab olema tööde kvaliteeti kontrollitud.

Lisainformatsiooni saab oma linnaosavalitsusest kommunaalametisst. Avalduste vormid ja täitmisjuhendid leiab http://hoovidkorda.tallinn.ee/,

Projekti «Õued korda» taotluste vastuvõtt lõpeb 13. märtsil.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.