"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Lapse- ja noortesõbralik linn toetab noorte aktiivsust (0)
16. veebruar 2009
Muu hulgas toetab linn õpilasmalevat, noortelaagreid, noorsooprojekte ja programme, linna noorteühendusi ning 4-19-aastaste laste ja noorte sporditegevust.

Kui linn tagab lastele võimalikult head arenguvõimalused ja toetab nende aktiivsust, siis on tegu laste- ja noortesõbraliku paigaga. Tallinn sai sellise tiitli juba teist korda.

 

 

Tallinn on kandnud laste- ja noortesõbraliku linna tiitlit juba alates 2005. aastast, nüüd pikendas UNICEF Eesti Rahvuskomitee seda veel kolme aasta võrra. Kord näeb ette, et kui linn on suutnud püsida lapse- ja noortesõbralikuna kolme aasta jooksul, pikendatakse talle omistatud tiitlit veel kolme aasta võrra.

Auhinna saamiseks on vaja täita mitmeid tingimusi. Näiteks vaadatakse, kas linn hoolitseb erivajadustega laste eest, toetab nende laste perekondi ja tugiisikuid.

Samuti on tähtis, et linnas püütakse ennetada kuritegevust, narkomaaniat ja vägivalda laste suhtes, samuti see, kas ja kuidas arvestatakse otsuste vastuvõtmisel noorte arvamusega.

«See tähendab, et linn küsib sageli lastelt arvamust, kui rajab mänguväljakuid, või tahab noortelt teada, milline peaks olema nende kogunemispaik,» selgitas spordi- ja noorsooameti programmijuht Heili Tõnissaar. «Koolid värvivad kas või õpilaste soovidele vastu tulles iga koduklassi ukse näiteks eri värvi, et noored eristuksid teistest klassidest. Tegelikult ei ole noorte nõudmised ju ulmelised.»

Samuti hindab UNICEF seda, kas linn arendab lapsi ja hoolitseb nende tervise eest, kas koolitee, liikluskorraldus ja tänavavalgustus tagab lastele turvalisuse ehk kas võimalikud ohtlikud alad on piiratud ja märgistatud jne.

«See tiitel tähistab linnas toimuvaid positiivseid muutusi,» märkis UNICEF Eesti Rahvuskomitee juht Toomas Palu. «Positiivne areng peab kogu aeg toimuma ja selle eest peavad hea seisma mitte ainult linnaisad, vaid ka kodanikud.»

Tallinnale omistatud tiitli pikendamisel said määravaks ka tugev noorsootöövõrk ja kodanike endi hoiakud.

Palu kinnitusel on kodanikuaktiivsus Tallinnas tõusnud. «Kui näiteks kusagil on ülekäigurajaga midagi lahti, siis inimesed helistavad ja teatavad sellest,» ütles ta. «Tallinnas on aktiivne noortenõukogu. Noortest hoolitakse, palju on noorte algatusi, ja linn toetab neid.»

Abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul on Tallinn väga aktiivselt panustanud noorsootöösse. «Meil tegutseb ülelinnaline noortekeskuste võrgustik, õppetööst vabal ajal on võimalus osaleda huviringides,» lisas ta.

Samuti toetab spordi- ja noorsooamet õpilasmalevat, noortelaagreid, noorsooprojekte ja programme, linna noorteühendusi ning 4-19-aastaste laste ja noorte sporditegevust.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.