"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Lutheri vabriku maadele tuleb elurajoon (0)
16. veebruar 2009

Endise vineeri- ja mööblivabriku maa-alale, nn Lutheri kvartalisse on kavandatud mitukümmend korter­elamut ja lasteaed, samuti piirkonna teedevõrk ja haljastus.
Veerenni 36 detailplaneering 12,87 ha suurusele alale näeb ette võimaluse rajada lasteaed, kokku 40 eri suurusega korterelamut, 19 kolme-neljakorruselist äriruumidega korterelamut ja kuni 12 maapealse korrusega ärihoone. Parkimine on planeeritud majade maa-alustele korrustele. Ala detailplaneeringu koostas AS-i Pöyry Entec.
Et lähikonnas on hulk arhitektuurimälestiseks tunnistatud hooneid, mis moodustavad tervikansambli ja on hästi vaadeldavad, väärib piirkonna miljöö säilitamist ning planeeringus on sellega ka arvestatud.
Pärast detailplaneeringu vastuvõtmist peavad linnaplaneerimise amet ja Kesklinna valitsus korraldama selle avaliku väljapaneku.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.