"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Maailmast (0)
16. veebruar 2009
Amsterdam

Odavad korterid londonlastele

 Londoni linnapea Boris Johnson on sõlminud 14 linnaosaga esialgse kokkuleppe, et rajada 16 750 mõistliku hinnaga kodu. Ülejäänud 19 linnaosaga loodab meer jõuda esialgsete kokkulepeteni 50 000 mõistliku hinnaga kodu loomiseks järgneva kolme aasta jooksul.
«Mul on hea meel teatada, et oleme koos linnaosavalitsustega juba paika pannud, kuhu tuleb 37 000 odavat korterit,» ütles Johnson. «Usun, et see on väga julgustav uudis neile londonlastele, kes otsivad esimest päris oma eluaset. Samuti tõuseb sellest projektist praegusel majanduslanguse ajal  tulu ehitustööstusele.»

Amsterdam koondub

Amsterdami administratiivset süsteemi analüüsinud komitee tegi ettepaneku vähendada poole võrra linnaosade arvu, praegu on Hollandi pealinnas 14   linnaosa.
Komitee soovitas linnaosad ühendada ning luua 7-10 suuremat üksust, millest igaühes võiks olla umbes
80 000 elanikku. Samal ajal peaks vähendama ka kohalike poliitikute arvu. Lõplik otsus linnaosade arvu suhtes tehakse aprilli keskel.

Pariis tõhustab kriisiabi

 Pariisi linnavalitsus teatas uue korrakaitseüksuse Réserve Solidaire loomisest. Uus korrakaitseüksus, kuhu kuuluvad erruläinud politseinikud ja tsiviilkaitseüksuste vabatahtlikud, abistab pariislasi loodusõnnetuste, terrorirünnakute, epideemiate jm kriiside puhul. Üksuse liikmed tegutsevad koos humanitaar- ja abiorganisatsioonidega, pakkudes vajadusel psühholoogilist tuge, juhendades ja transportides inimesi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.