"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
Toimetule­ku­toetusi vajatakse üha enam (0)
16. veebruar 2009

Tallinnas on toimetulekutoetuste saajate arv võrreldes mulluse jaanuariga 39,2% kasvanud, seda peamiselt töötute arvukuse tõttu.
Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on eriti murettekitav see, et toimetulekutoetustest elavate laste arv kasvas aastaga 40,8%, samas on toimetulekutoetustest elavate pensionäride arv vähenenud.
«Mullu eraldas valitsus Tallinna linnale toimetulekutoetuse maksmiseks 5,1 miljonit krooni, kuid toetusteks kulus 7,6 miljonit, mis sai võimalikuks eelmiste aastate jäägi arvelt. Kui 2008. aasta jaanuaris maksti Tallinnas toimetulekutoetusi 641 239 krooni, siis tänavu jaanuaris kulus selleks juba 1,1 miljonit,» ütles Martinson. «Tänavu kavatseb riik eraldada Tallinnale toimetulekutoetuse maksmiseks 4,9 miljonit krooni, kuid praegust vaesumise tempot arvestades kulub selleks umbes 15 miljonit. Halva prognoosi korral on toimetulekutoetuste maksmise raha mais otsas.»
Kuna elukallidus on tõusnud, tänavu pole tõstetud toimetulekupiiri määra ning juba 2007. aastal oli elatusmiinimum ilma eluasemekuludeta Eestis 1454 krooni, teeb Tallinna linn vabariigi valitsusele ettepaneku tõsta toimetulekupiiri määr pere esimese liikme kohta 1200 kroonini kuus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.