"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Töötutele rohkem taskuraha (0)
16. veebruar 2009

Et töötud saaksid avalikel töödel rohkem raha teenida, võiks neil lubada teha nädalas 80 töötundi praeguse 50 asemel – sellise seadusemuudatuse ettepaneku tegi Tallinn riigile.

Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul võimaldaks eelnõu vastuvõtmine omavalitsustel senisest enam rakendada töötuid avalikus töös ja töötud saaks teenida kuus kuni 810 krooni lisaraha.
«80 tunni piirang jätaks töötule piisavalt vaba aega töö otsimiseks ega õigustaks samas tähtajalise töölepingu sõlmimata jätmist, kui selline vajadus tekib,» ütles Mutli. «Tallinn ei näe põhjust, miks ei peaks ettepanek leidma riigilt heakskiitu, võidavad ju sellest nii töötud, omavalitsused kui ka riik.»
Tööturuteenuste ja -toetuste seadus sätestab avalikus töös osalemise lubatud aja. Selle järgi suunatakse töötu tema nõusolekul avalikule tööle kuni 10 tööpäevaks, kuid mitte kauemaks kui 50 tunniks ühe kuu jooksul. Töötu osaleb avalikus töös kuni 8 tundi päevas ja kuni 25 tundi nädalas, 16-17-aastane töötu vastavalt 7 tundi päevas ja kuni 25 tundi nädalas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.