"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
7 küsimust (0)
23. veebruar 2009
Andres Maimik

Andres Maimik, režisöör

Milline on eesti film?

Eestikeelne, seal mängivad Eesti näitlejad. Mulle meeldis kellegi ütlus, et Eesti film on kohati nagu päris film ja kohati nagu Eesti film. See tähendab siis aeglane, introvertse huumori ja hägusa süžeega. Maa on väike ja näitlejaid on vähe, iga film on nagu suguvõsa kokkutulek. Siiski tehakse meil häid zanrifilme.

Mis on sinu filmide eesmärk?

Meelt lahutada, mõtlema panna ja publikuga suhelda. Minu film peab olema nii huvitav, et tahaksin seda ka ise vaadata.

Miks saavad Eesti filmid palju auhindu?

Tegemist on heade filmidega. Eks mujalt tuleb ka häid filme, ja peaauhindu pole eestlased veel saanud. Selleks peab talenti ja õnne olema, peaauhinna nimel tuleb nagu spordiski tööd teha.

Kui sa poleks režissöör, siis kes oleksid?

Lapsena tahtsin psühholoogiks saada. Olen mõelnud, et võiks ka kriitikat kirjutada, kinopedagoog oleksin samuti hea meelega.

Kas sul on praegu mõni film käsil?

On jah, tegemist on ühe pikema dokumentaalfilmiga. Praegu on sellest aga veel vara pikemalt rääkida.

Oled ka ise filmis näidelnud, kuidas see meeldib?

Olen osalenud vaid mõnes episoodis, kuid väga meeldib. Näitlemine pakub vaheldust ja edevuse rahuldamise võimalust. See annab hea särtsu sisse.

Milline on hea film?

Siin on arvamused subjektiivsed, vähe on filme, mille puhul saavutatakse konsensus. Samas on palju kriteeriume: film võiks olla uudne, ootamatu, haarav ja huvitavalt tehtud. Mulle on tähtis, et film kõnetaks mind, räägiks midagi minu jaoks või minu kogemustest. Kuid kindlasti on ka lihtne meelelahutus tähtis.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.