"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Nelikümmend lasteaia- ja sõimekohta taas juures (0)
23. veebruar 2009
Rõõmutarekese lasteaia pere ootab oma ridadesse uusi toredaid poisse ja tüdrukuid.

Möödunud nädalal avati Tallinnas kaks uut lasteaiarühma – Liivalossi lasteaias sõimerühm ja Rõõmutarekeses liitrühm 2-7-aastastele.

 

 

Tänu Liivalossi lasteaias (Liivalaia 30) avatud sõimerühmale ja Rõõmutarekese lasteaias (Toom-Kuninga 13a) avatud liitrühmale lisandub kokku umbes 40 uut lasteaiakohta.

Linna haridusameti alushariduse osakonna peaspetsialisti Imbi Viisma sõnul on 3-7-aastastele Tallinna lastele koht munitsipaallasteasutuses küll tagatud, kuid peamiselt kesklinna piirkonnas on järjekorrad endiselt pikad. Need on tekkinud eeskätt seetõttu, et olude sunnil on vanematel tulnud laps panna tegelikust elu- või enda töökohast kaugel asuvasse lasteaeda, tegelikult aga tahavad nad kohta neile sobivamasse piirkonda.

Rõõmutarekese lasteaia juhataja Ene Annuse sõnul on nende uus rühm juba komplekteeritud. «Meil on kogu aeg piisavalt lapsi järjekorras, nii et uue rühma kokkupanekuga probleeme ei teki,» tõdeb ta.

Rühm hakkab tegutsema teistest eraldi, kunagi juhatajale ehitatud kahekordses imearmsas majakeses, mille esimesel korrusel on mänguruum ja teisel korrusel väike magamistuba. Õueruum on ülejäänud lasteaiaga ühine.

2006. aastal võttis linnavolikogu vastu Tallinna programmi «Lasteaiakoht igale lapsele», mille eesmärk on tagada igale linnaelanikule võimalus saada oma koolieelsele lapsele soovi korral lasteaiakoht. Möödunud aastal lisandus pealinnas u 780 uut lasteaiakohta. «Linn on seadnud sihiks, et iga vanem saaks oma eelkooliealisele lapsele soovi korral lasteaiakoha, ja juba praegu võime öelda, et olukord on viimastel aastatel märkimisväärselt paranenud,» räägib abilinnapea Kaia Jäppinen. «Kahjuks peab tõdema, et riik ei ole suutnud siin olla järjepidev ja on tänaste eelarvekärbete valguses juba loobunud omapoolsest panusest lasteaiakohtade loomisse. Loodan, et Tallinn saab oma programmiga edasi minna ka järgnevatel aastatel, kuid väiksematele omavalitsustele on see kindlasti suur tagasilöök.»

Kui 3-7-aastastele Tallinna lastele on lasteaiakoht peaaegu kindlalt tagatud, siis täbaram on olukord sõimeealisele mudilasele koha leidmisel. 2008./2009. õppeaastaks oli järjekorras 977 sõimeealist last, kuid Viisma sõnul ei näita see number olukorda päris objektiivselt. «Kaks kolmandikku järjekorras olevatest lastest ootab kohta alles järgmiseks-ülejärgmiseks õppeaastaks,» selgitab ta. «Seega on sel õppeaastal lastesõime koha ootel umbes 390 1-3-aastast last.»

Eestis, sealhulgas Tallinnas, on sündimus viimasel viiel aastal tõusnud. Tallinna programmis «Lasteaiakoht igale lapsele» esitatud sündimuse prognoosi kohaselt tõuseb lasteaiateenuse vajajate arv ühtlases tempos kuni aastani 2012 ning hakkab seejärel langema, seega jätkub ka vajadus uute lasteaiakohtade järele.
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.