"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Edgar Savisaar: vahistamiste saaga tähistab valimiskampaania algust (0)
02. märts 2009
Elmar Sepp

«Oleme juba harjunud sellega, et enne valimisi vahistatakse pea iga kuu mõni keskerakondlane, pean seda juba valimiskampaania osaks,» lausus Keskerakonna esimees Edgar Savisaar pärast Jüri Vilmsi Sihtasutuse liikme Elmar Sepa vahistamist politsei poolt.

 

«Me oleme juba harjunud sellega, et iga kuu enne valimisi vahistatakse mõni keskerakondlane,» lausus Savisaar ajakirjanikele antud pressikonverentsil. «Ja siis näiteks viie aasta pärast tunnistatakse mokaotsast, et midagi tegelikult ei olnud. Seda on juhtunud õige mitmel korral. Seda on juhtunud aastaid tagasi ühe abilinnapea Vladimir Panoviga, kes hiljem õigeks mõisteti, ja seda ilmselt juhtub veel. See on muutunud juba rutiiniks. Niisugustega juhtumitega tehakse inimestele palju halba.»

Midagi pole veel selge

Savisaar ütles reedel, et ei tea seniajani Sepale esitatud täpsetest kahtlustusest.

«Ma olen kohanud kaht väidet, et Sepp olevat seotud kuriteole kihutamisega,» lausus Savisaar. «Aga mis kuritegu täpselt? Ja milles see kihutamine seisnes? Seda ei tea me keegi täna samuti. Teiseks räägitakse, et ta olla seotud Parbusega. Aga siiani ei tea me ka ju täpselt, miks Parbus hetkel kinni istub.»

Savisaare sõnul tasuks tähele panna seda, et lehtedes räägitakse täna mitte korruptsioonist, vaid üksnes väidetavast kuriteole kihutamisest.

«See, et võitlust korruptsiooniga pole mainitud, on tähelepanuväärne,» leidis Savisaar. «Teiseks, vaadake seda kuriteole kihutamise süüdistust. Sellist süüdistust võib peaaegu igaühele esitada, seal pole vaja erilisi fakte.»

Ajalehtedele suukorv?

Elmar Sepa vahistamise käigus otsis politsei läbi ka Jüri Vilmsi SA poolt väljaantava ajalehe Vesti Dnja toimetuse. «Keskädal ja Vesti Dnja on avaldanud mitmeid istuvale valitsusele ebamugavad artikleid, samuti artikleid mitmetest korruptsioonijuhtumitest teistes Eesti linnades ja valdades, mida aga kapo millegipärast uurida ei taha,» ütles Savisaar ja lisas, et ei välista, et tegu võib olla kättemaksuga.

«Ma pean silmas ka seda, mida rääkis hiljuti riigiprokurör Jaanus Kurm,» lausus Savisaar. «Et kui sa lähed organiseeritud kuritegevuse kallale, siis nad mõtlevad sinu kohta igasuguseid asju välja ja viskavad neid siis ka politseisse. Seda rääkis Kurm siis, kui viidati tema väidetavale seotusele mingi aserbaidžaani narkomaffiaga.»

Savisaare sõnul on Eestis paljude erakondadega seotud mitmed sihtasutused. «Näiteks kodanikuhariduse sihtasutus annab välja ajalehte Paremad Uudised, Jaan Tõnissoni instituut korraldab mitmeid konverentse, MTÜ Johannes Mihkelsoni Keskus mitmeid koolitusi jne. Mis parteidega nad täpselt seotud on, peaksid ajakirjanikud isegi paremini teadma.»

Savisaar avaldas lootust, et politsei teab, mida ta teeb. «Laseme neil oma tööd teha ja ka Elmar Sepal ennast kaitsta ning siis tulevad ka ehk tulemused.»
 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.